Udostępnij
Tweetnij

Apple przestaje sprzedawać urządzenia z linii AirPort

Apple AirPort to urządzenia, które powoli odchodzą do lamusa. W kwietniu tego roku pojawiły się wieści o tym, iż produkty z tej serii zostaną całkowicie wycofane ze sprzedaży. Wtedy jednak firma obiecywała, że będzie je sprzedawać aż skończą się w magazynie. Dopiero teraz to jednak nastąpiło. Urządzeń AirPort od Apple już nie kupicie, chyba że u zewnętrznych firm.

Apple AirPort straciło swoje wsparcie już dawno temu. W sumie firma z Cupertino oficjalnie potwierdziła, że nie ma zamiaru produkować nowych produktów z tej linii już w kwietniu. Jej przedstawiciele poinformowali jednak wtedy, że sprzedadzą wszystkie sprzęty z tą nazwą, które zostały im na stanie i dopiero wtedy całkowicie się z nimi pożegnają. Nadszedł w końcu ten czas. Urządzenia kupimy tylko w sklepach zewnętrznych.

Firma podobno rozwiązała swoją dywizję AirPort w 2016 roku. Nie było to spore zaskoczenie. Extreme i Time Capsule zobaczyły swoje ostatnie sprzęty z tej linii w 2013 roku, a Express w 2012 roku. W miejsce własnych routerów Wi-Fi Apple zdecydowało się dodać inne modele, takie jak Linksys Velop.

Apple AirPort Express dostał niedawno aktualizację

Firma Apple obiecała ciągłe aktualizacje oprogramowania w linii AirPort w celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem i stabilnością. Sierpniowa aktualizacja dla AirPorta Express dodała obsługę AirPlay 2. Możliwe jednak, że to już koniec aktualizacji dla tego sprzętu.

AirPort Express dostał wsparcie dla AirPlay 2 wraz z firmware oznaczonym numerem 7.8. Firma udostępniła go po kilku miesiącach od momentu, gdy testowało to rozwiązanie. Wspominaliśmy wam o tym już kwietniu, gdy urządzenie pojawiało się w aplikacji Dom z bety iOS 11.4.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij