Udostępnij
Tweetnij

Tłumacz Google z Pixel Buds teraz dostępny we wszystkich słuchawkach z Google Assistant

Pixel Buds to bardzo ciekawe słuchawki od firmy z Mountain View, których zadaniem jest między innymi tłumaczenie w czasie rzeczywistym tego, co mówią do nas obcokrajowcy. Jest to ciekawa funkcja związana z aplikacją Tłumacz Google, która do tej pory była dostępna jedynie dla wspomnianych słuchawek. Teraz dostaną je wszystkie sprzęty kompatybilne z Google Assistant.

Google chce, by słuchawki tej firmy stały się tak popularne jak chociażby Apple AirPods. Do tej pory jednak się tak nie stało. Pixel Buds miały jednak ciekawą funkcję – mogły bezpośrednio tłumaczyć w czasie rzeczywistym to, co mówiła do nas inna osoba. Nie do końca była to technologia, która sprawdza się idealnie w każdej sytuacji. Z drugiej strony jednak jest na tyle rozwinięta, by móc z niej korzystać chociażby w trasie turystycznej. Teraz opcja ta została zaimplementowana do wszystkich słuchawek kompatybilnych z Google Assistant, w których korzystamy z aplikacji Tłumacz Google.

Tłumacz Google z funkcją tłumaczenia 40 języków już nie tylko dla Pixel Buds, ale listy słuchawek nie ma

Firma z Mountain View zaktualizowała wczoraj jedną ze swoich stron pomocy technicznej Pixel Buds. Od teraz można tam zauważyć wpis sugerujący, że Tłumacz Google jest dostępny we wszystkich słuchawkach zoptymalizowanych pod wspomnianego asystenta i w telefonach z Androidem. Przed wprowadzeniem tej zmiany funkcja była ograniczona do Pixel Buds, które umożliwiają konwersję mowy w czasie rzeczywistym z języka obcego na język podstawowy. Opcja obsługuje do 40 języków, które można przetłumaczyć w czasie rzeczywistym za pomocą Tłumacza. Oznacza to, że słuchawki USB typu C, które firma dołącza do pudełka z Pixel 3 i Pixel 3 XL, mogą wykonywać tłumaczenia w czasie rzeczywistym.

Jednak na liście słuchawek nie ma żadnych innych informacji, o jakich urządzeniach mowa. Z pewnością jednak dowiemy się tego z czasem. Aktualnie lista takich słuchawek nie jest jeszcze dostępna. Niedługo z pewnością dodawane do niej będą kolejne urządzenia.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z września

Źródło

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij