Udostępnij
Tweetnij

1000 zegarków Apple Watch 4 pomoże w badaniach nad zaburzeniami odżywiania

Apple Watch 4 to najnowsze urządzenie, które ma wiele ciekawych funkcji. Głównymi jest przede wszystkim możliwość pomiaru rytmu serca, czyli EKG. Firma teraz chce wykorzystać zegarki do najnowszych badań odnoszących się do zaburzeń odżywiania. Apple Watch series 4 mają mierzyć nie tylko puls, ale również wprowadzać badania do aplikacji Recovery Record.

Apple przekazuje 1000 zegarków Apple Watch 4, aby pomóc uczniom uniwersytetu w lepszym zrozumieniu zaburzeń odżywiania. Chodzi chociażby o bulimię czy napychanie się na siłę. Szkoła medyczna Uniwersytetu Północnej Karoliny wkrótce rozpocznie badanie o nazwie BEGIN. To właśnie im przydadzą się wspomniane urządzenia.

Binge Eating Genetics Initiative, w skrócie BEGIN, to badania na temat objadania się. Osoby z takimi zaburzeniami się często jedzą duże ilości żywności w niekontrolowany sposób w krótkim czasie. Nie chodzi jedynie o bulimię. Ta jest zdiagnozowana jedynie wtedy, kiedy pacjent dąży do wyrównania wagi. Może między innymi wymiotować czy przesadnie ćwiczyć.

Szkoła ma na celu rekrutowanie 1000 wolontariuszy, którzy mają takowe zaburzenia. Podstawowe dane będą zbierane z pomocą wspomnianych zegarków. Apple Watch 4 wykorzysta do tego aplikację Recovery Record. Jednak naukowcy są przekonani, że dane o rytmie serca mogą również okazać się w tym przypadku bardzo wartościowe.

Apple Watch 4 może ostrzegać przed atakami

Naukowcy będą monitorować tętno za pomocą czujnika urządzenia, aby sprawdzić, czy nie występują skoki w rytmie przed epizodami objadania się. Jest prawdopodobne, że epizod spowodowałby pewne zmiany biologiczne, które pojawiłyby się w danych Apple Watch series 4.

Uważa się, że co najmniej 30 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu zaburzeń odżywiania. Jednym z celów badania jest ustalenie, czy zdolność przewidywania przedwczesnego objadania się może okazać się pomocna. Być może zegarek mógłby wysyłać powiadomienia odnośnie nadchodzącego problemu.

Zobacz także: AirPods – triki. Sztuczki, które warto znać

Źródło: CNBC

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij