Udostępnij
Tweetnij

AirPort Express dostał wsparcie dla AirPlay 2 i HomeKit. Brawo Apple!

AirPort Express z 2012 roku otrzymał aktualizację firmware z numerem 7.8. Jest ona bardzo istotna, bo Apple dodało w niej wsparcie dla technologii AirPlay 2 i HomeKit. W ten sposób leciwy AirPort Express stał się najtańszym odbiornikiem dźwięku zgodnym z AirPlay 2. Aktualizacja jest już dostępna do pobrania.

AirPort Express to router Apple’a, którego ostatnia wersja pochodzi z 2012 roku. Gigant z Cupertino już wycofał się z rynku takich produktów. Jednak nie zapomniał o użytkownikach tego sprzętu. Wczoraj pojawiła się aktualizacja, która wprowadza wsparcie dla technologii AirPplay 2, o której szerzej możecie przeczytać tutaj. Dodano też obsługę HomeKit.

AirPort Express dostał wsparcie dla AirPlay 2 wraz z firmware oznaczonym numerem 7.8. Apple udostępniło go po kilku miesiącach od momentu, gdy testowało to rozwiązanie. Wspominaliśmy wam o tym już kwietniu, gdy urządzenie pojawiało się w aplikacji Dom z bety iOS 11.4. Nowe uaktualnienie jest już dostępne do pobrania. Potem będziecie musieli już tylko udać się do aplikacji Dom, gdzie będziecie mogli dodać ten sprzęt.

Tak dodasz AirPort Express w aplikacji Dom dla HomeKit

Chcąc dodać AirPort Express w aplikacji Dom musicie dotknąć ikonkę + i następnie wskazać Dodaj akcesorium. Potem należy dotknąć opcję Nie mam lub nie mogę zeskanować kodu. W nowym okienku pojawi się router, który trzeba dotknąć. Potem pozostaje już tylko wpisać hasło i voila.

Apple AirPort Express 2 AirPlay 2 Dom HomeKit jak dodać

Cieszy, że Apple nie zapomniało o użytkownikach AirPort Express. Dodanie wsparcia dla AirPlay 2 to świetna wiadomość, bo inne urządzenia zgodne z tym rozwiązaniem są dużo droższe. W tym przypadku dostajemy tańszą alternatywę. Urządzenie nie jest już dostępne oficjalnie w ofercie firmy z Cupertino, ale można je ciągle znaleźć w sklepach.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Jak go dodać we własnym telefonie?

źródło

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij