Udostępnij
Tweetnij

Samsung Galaxy Watch dostanie asystenta Bixby

Samsung Galaxy Watch do tej pory był jedynie plotką. Teraz najnowszy wniosek o rejestrację znaku towarowego potwierdza, że urządzenie nie będzie nazywało się jednak Gear S4. Serwis Sammobile dowiedział się również, że smartwatch ma otrzymać asystenta Bixby, w zastępstwie dla wiekowego już S Voice. Nie podano jednak jeszcze informacji na temat systemu, jaki pojawi się w zegarku.

Samsung Galaxy Watch to tak naprawdę zastępca poprzedniego modelu – Gear S3. Do tej pory nazywano go po prostu Gear S4, jednak ostatnie plotki mówią o tym, że urządzenie ma mieć zmienioną nazwę. Plotki się potwierdzają wraz z najlepszym wnioskiem o zastrzeżenie nazwy towarowej. Co więcej, Sammobile odkrył, że smartwatch ma integrować się z Bixby.

Samsung Galaxy Watch nie jest dla nas nową nazwą. Już kilka dni temu informowaliśmy, że z przecieków wynika, że Gear S4 będzie miał kompletnie zmodyfikowaną nazwę. Teraz pojawił się wniosek o rejestrację nazwy, który to potwierdza. Złożyła go sama koreańska firma. Chwilowo jednak nie wiadomo, z jakiego dokładnie systemu będzie korzystał nowy zegarek. Z ostatnich plotek wynika, że powinien być to Wear OS, ale nic chwilowo nie jest pewne.

Samsung Galaxy Watch Bixby 2.0 kiedy premiera

Sammobile donosi również, że zegarek ma otrzymać wsparcie dla asystenta Bixby. Ma on zastąpić dość wiekowe S Voice. Bixby nie uzyska własnego fizycznego przycisku, ale prawdopodobnie będzie używać przycisku startowego zegarka i aktywuje frazę „Hi, Bixby”. Będzie to podobno Bixby 2.0, który ma zadebiutować w Galaxy Note 9.

Samsung Galaxy Watch z Bixby 2.0

Samsung Galaxy Watch, jak wynika z poprzednich plotek, ma otrzymać również baterię o pojemności 470 mAh. Można spodziewać się też mniejszej płytki w środku urządzenia, a także nowego UX. Oznacza to, iż zapewne czeka nas nieco inny projekt zorientowany bardziej na użytkownika. Z informacji podanych niedawno przez leakstera Ice Universe wynika również, że nowe urządzenie będzie miało możliwość mierzenia ciśnienia krwi.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje na Androida z czerwca

Źródło: Sammobile

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij