Udostępnij
Tweetnij

AirPower, czyli ładowarka bezprzewodowa Apple’a niedługo w sprzedaży

AirPower to ładowarka bezprzewodowa, którą Apple zaprezentowało w trakcie wrześniowej konferencji. Wtedy przekazano, że premiera odbędzie się w 2018 roku, ale nie sprecyzowano żadnej daty. Teraz dowiadujemy się, kiedy mniej więcej może odbyć się premiera ładowarki AirPower. Możliwe, że od debiutu dzieli nas już tylko kilka tygodni.

AirPower pokazano na wrześniowej konferencji, gdzie zaprezentowano nowe iPhone’y. Niestety, nowa ładowarka bezprzewodowa nie trafiła wraz z nimi do sprzedaży. Premiera tego urządzenia ciągle się nie odbyła i Apple każe nam czekać. We wrześniu gigant z Cupertino przekazał tylko, że debiut planowany jest na ten rok. Nowych informacji o tym sprzęcie dostarcza nam raport Marka Gurmana z Bloomberga.

Gurman raportuje, powołując się na własne źródła bliskie Apple’owi, że firma z Cupertino chciała wprowadzić to urządzenie na rynek jeszcze w tej połowie roku. To się jednak nie udało, bo gdyby tak było, to usłyszelibyśmy o AirPower cokolwiek w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2018.

Apple AirPower cena kiedy premiera

Inżynierowie Apple’a napotkali pewne trudności w trakcie prac nad AirPower. Po pierwsze, musieli upewnić się, że ładowarka bezprzewodowa nie ulega przegrzaniu. Następnym problemem była złożoność przewodów. AirPower to ładowarka mająca ładować do trzech urządzeń jednocześnie. Niezależnie od tego, gdzie zostaną położone iPhone, Apple Watch i nowe pudełeczko do ładowania słuchawek AirPods (które też jeszcze nie jest dostępne w sprzedaży).

Apple chce wprowadzić AirPower do sklepów najpóźniej we wrześniu

Obecny plan zakłada, że ładowarka bezprzewodowa AirPower trafi do sklepów najpóźniej we wrześniu. To jednak najczarniejszy z obecnych scenariuszy i możliwe, że gadżet zostanie wprowadzony na rynek wcześniej. Trudno jednak powiedzieć, jak to będzie. W zasadzie we wrześniu odbędzie się premiera nowych iPhone’ów i to w zasadzie byłby najlepszy moment na debiut ładowarki.

AirPower zawiera specjalny układ opracowany przez Apple’a, który będzie nawiązywać połączenie z położonymi urządzeniami. Będzie on odpowiadać za zarządzanie energią ładowanych sprzętów. Ponadto dowiadujemy się, że ładowarka pracuje pod kontrolą uproszczonej wersji systemu iOS. Bloomberg informuje, że inżynierowie zmagają się jeszcze z jakimś błędem znajdującym się w firmware ładowarki, ale jego szczegóły nie są znane.

Cena AirPower nie jest znana. Apple nie podało tych szczegółów. Pamiętajmy, że kwota, którą dostrzeżono niegdyś w sklepie X-Kom nie ma nic wspólnego z prawdziwą ceną ładowarki. Sklep wcale jej nie zna i wpisał tam cokolwiek, aby móc pozycjonować się z ofertą w Google już zawczasu.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Tam go dodasz we własnym telefonie

źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij