Udostępnij
Tweetnij

iOS 12 wprowadzi Live Listen do słuchawek Apple AirPods

Apple wprowadziło funkcję Live Listen już dawno temu, jednak teraz ma zamiar dodać ją również do słuchawek AirPods. Nowy dodatek ma pojawić się wraz z aktualizacją do iOS 12. Pozwoli ona na ustawienie telefonu jako mikrofonu kierunkowego. Słuchawki firmy z Cupertino służą wtedy jak urządzenie podobnie do aparatów słuchowych przeznaczonych dla osób niedosłyszących.

Apple w 2014 roku wprowadziło funkcję Live Listen. Pozwala iPhone’owi na sparowanie go z aparatami słuchowymi, a następnie służy jako zdalny mikrofon, który emituje dźwięk przesyłany przez smartfona do takich aparatów. Jak zauważył TechCrunch, Live Listen pojawi się również w AirPods. Opcja ma zostać dodana wraz z aktualizacją iOS 12, który obecnie jest w fazie beta testów. Pozwali użytkownikom iPhone’a ustawić ich telefon jako mikrofon kierunkowy i przekazać dźwięk przez słuchawki.

Apple AirPods 2 iOS 12 beta

Dzięki tej funkcji użytkownik iPhone’a z iOS 12 mógłby na przykład umieścić smartfon na stole w hałaśliwej restauracji, a następnie usłyszeć głos osoby, która przemawia. AirPods służą wtedy jak urządzenie podobnie do aparatów słuchowych przeznaczonych dla osób niedosłyszących. Może być również przydatny, jeśli potrzebujesz odrobiny dodatkowej pomocy przy oddzielaniu głosów w głośnym otoczeniu.

Apple AirPods nie zastąpi aparatów słuchowych, ale po aktualizacji do iOS 12 może przydać się osobom starszym

AirPods nie zastąpi tradycyjnego aparatu słuchowego, a osoby z problemami ze słuchem powinny nadal mieć możliwość zbadania przez lekarza. Ta funkcja będzie jednak przydatna dla osób, które potrzebują czegoś szybkiego, np. dla osób starszych. One często niedosłyszą, ale nie noszą aparatów słuchowych.

iOS 12 beta 1 jest już dostępny i dzięki temu deweloperzy aplikacji mogą już wypróbować to oprogramowanie. Nowy system dla iPhone’ów wprowadza nowe funkcje. Nowa wersja systemu zadebiutuje dla wszystkich dopiero jesienią i listę kompatybilnych urządzeń możecie sprawdzić tutaj.

Zobacz również:iPad Pro z Face ID potwierdzony

Źródło: TechCrunch

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij