Udostępnij
Tweetnij

Google Chromecast otrzyma łączność Bluetooth

Google Chromecast to niewielkie urządzenie, które umożliwia użytkownikom przesyłanie treści z urządzeń mobilnych i komputerów do telewizora. Sprzęt do tej pory nie miał opcji łączności Bluetooth, ale wkrótce, jeśli wierzyć najnowszym informacjom, może się to zmienić. Wszystko dzięki nowej wersji urządzenia.

Google Chromecast to jeden z najpopularniejszych gadżetów tej firmy, umożliwiający użytkownikom przesyłanie treści z telefonów lub komputerów do telewizora. Obsługa Bluetooth nie została jednak do tej pory uwzględniona podczas procesu produkcji. Może się to jednak zmienić w następnej wersji.

Odświeżony Chromecast drugiej generacji pojawił się na stronie FCC. Lista funkcji zawiera między innymi odpowiednie wsparcie dla Bluetooth 2,4 GHz. Co to dokładnie oznacza dla użytkowników? Bluetooth otwiera wiele możliwości dla nowego Chromecasta. Na liście jest między innymi obsługa zdalnego odtwarzania dźwięku czy wykorzystanie gamepada. Dokumenty udostępnione na wspomnianej stronie nie pokazują jednak, w jaki sposób Google zamierza korzystać z technologii bezprzewodowej.

Google Chromecast z łącznością Bluetooth, ale tylko w nowych wersjach urządzenia

Google Chromecast dostanie łączność Bluetooth, ale jedynie w wersji najnowszej. Starsze modele nie otrzymają jednak aktualizacji wprowadzającej taką opcję. Nie wiadomo również, kiedy dokładnie firma zaprezentuje wspomniane zmiany. Najbardziej prawdopodobnym jest, że zmodyfikowana wersja Chromecasta pojawi się na konferencji I/O 2018, która rozpocznie się jutro. Z pewnością jednak nie zajmie dużo czasu na scenie. Firma z Mountain View skupi się z pewnością między innymi na nowej wersji systemu Android P. Ale nie tylko. Pojawiają się wiadomości o nowej wersji WearOS i kolejnych funkcjach asystenta.

Zobacz również: Google I/O 2018 i Android P: gdzie oglądać konferencję?

Źródło: Android Authority

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij