Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch niedługo wykryje hiperkaliemię?

Apple Watch to inteligentny zegarek, który pomaga użytkownikom między innymi w monitorowaniu ich zdrowia. Nowe badania pokazują, że zegarek, podobnie jak inne tego typu urządzenia, mogą mieć wkrótce dodatkową, niezwykle ważną funkcję. Jest nia możliwość wykrywania hiperkaliemii.

Apple Watch ma wiele funkcjonalności, takich jak chociażby pomiar tętna, pomagających nam w monitorowaniu naszego zdrowia. Badania dowodzą, że niedługo być może dodana zostanie do zegarka nowa funkcja. Będzie nią możliwość monitorowania stężenia potasu we krwi.

AliveCor oferuje już zatwierdzony przez FDA czytnik EKG dla Apple Watch z systemem Kardiaband. Nowe badanie kliniczne naukowców z Cleveland przedstawione na 67. sesji naukowej American College of Cardiology ujawniają, że wspomniany system EKG AliveCor może być wykorzystywany do wykrywania stanu zwanego hiperkaliemią.

AliveCor jest w stanie wykrywać stężenie potasu we krwi bez wykorzystywania jakiejkolwiek igły czy temu podobnych przedmiotów. Może to robić bez konieczności wkłucia.

Nowa funkcja w Apple Watch z wysoką skutecznością

W badaniu wykorzystano ponad 2 miliony badań EKG połączonych z 4 milionami wartościami potasu zebranymi w latach 1994 do 2017, a także dane z AliveCor w celu opracowania algorytmu sztucznej inteligencji do wykrywania hiperkaliemii. Czułość wykrywania hiperkaliemii wynosiła od 90 do 94 procent – możemy przeczytać w oficjalnych badaniach.

Kardiaband aktualnie nie będą mieli dostępu do tego typu wykrywania hiperkaliemii. AliveCor ma zamiar upowszechnić tę funkcję w przyszłości. Jeśli się uda, użytkownicy między innymi zegarków Apple Watch będą w stanie zbadać się bez konieczności pobierania krwi, która do tej pory była w takich przypadkach wymagana. Hiperkaliemia jest zwykle związana z niewydolnością serca, przewlekłą chorobą nerek czy cukrzycą. Nowa funkcja w Apple Watch mogłaby pomóc w szybkim wykrywaniu takich dolegliwości. Hiperkaliemia nie daje w większości przypadków żadnych objawów.

Zobacz także: W iPhonie X jest nowy dzwonek Reflection. Zobacz, jak go dodać we własnym smartfonie

Na poniższym filmie obejrzysz możliwości aplikacji Pliki:

Źródło: 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij