Udostępnij
Tweetnij

HomePod: co nowego dowiedzieliśmy się o głośniku Apple’a z Siri?

HomePod to głośnik inteligentny z Siri, który zadebiutuje w sklepach już 9 lutego. Apple potwierdziło datę wczoraj i przy okazji uaktualniono strony poświęcone temu urządzeniu. Dzięki temu poznaliśmy nowe szczegóły o tym sprzęcie. Zebraliśmy dla was nowe informacje o głośniku w jednym miejscu. Znajdziecie je w tym artykule.

HomePod to głośnik inteligentny z Siri, który zadebiutuje w sklepach już 9 lutego. Apple potwierdziło datę wczoraj i przy okazji uaktualniono strony poświęcone temu urządzeniu. Dzięki temu poznaliśmy nowe szczegóły o tym sprzęcie. Zebraliśmy dla was nowe informacje o głośniku w jednym miejscu. Znajdziecie je w tym artykule.

Apple HomePod

HomePod trafi do sklepów dokładnie 9 lutego. Co prawda, jeszcze nie do Polski, bo na jego debiut będziemy musieli trochę poczekać, ale przy okazji Apple ujawniło sporo nowych informacji. Zobaczmy, co warto wiedzieć.

Początkowo tylko w trzech krajach

HomePod trafi do sprzedaży 9 lutego tylko na terenie trzech państw. Są to Stany Zjednoczone, Australia i Wielka Brytania. Tam głośnik będzie dostępny w cenie od 349 dolarów, a przedsprzedaż rozpocznie się dokładnie 26 stycznia. Co z pozostałymi rynkami? Cóż, z informacji ujawnionych przez Apple’a dowiedzieliśmy się tylko tyle, że urządzenie wiosną będzie dostępne we Francji i Niemczech. Szczegóły dotyczące innych krajów na ten moment pozostają tajemnicą.

Siri w głośniku będzie rozmawiać tylko po angielsku

Siri zna sporo języków, z którymi można się z nią porozumiewać na iPhonie. Niestety, w przypadku głośnika HomePod na początku będzie inaczej. Obsługiwany będzie wyłącznie język angielski. Pozostałe, które zna asystentka Apple’a, pojawią się dopiero z czasem. Oczywiście, biorąc pod uwagę plany związane z wprowadzeniem HomePoda na rynek niemiecki i francuski wiosną spodziewajmy się, że najpierw zostaną dodane te języki.

Apple HomePod bez AirPlay 2 i multi-room

AppleCare+ też będzie

HomePod będzie mógł zostać objęty dodatkowym ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków. AppleCare+ dla głośnika z Siri ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 39 dolarów. W tej kwocie zostaną dokonane dwie naprawy, które normalnie nie zostałyby pokryte w ramach gwarancji. W ramach programu będzie można liczyć także na dwa lata wsparcia telefonicznego.

Apple ujawniło, jak będzie wyglądało sterowanie

HomePod ma w górnej części powierzchnię dotykową. Normalnie będzie tam wyświetlana animacja dla Siri, gdy będzie mówić do głośnika. Są jednak pewne gesty, które na pewno warto znać już teraz.

 • 1 dotknięcie – spowoduje zatrzymanie/wznowienie odtwarzania muzyki
 • 2 dotknięcia – sprawi, że zostanie odtworzony kolejny utwór
 • 3 dotknięcia – spowoduje uruchomienie poprzedniego utworu
 • dotknięcie i przytrzymanie – włącza Siri
 • + i – – dodatkowe kontrolki do podgłaśniania/ściszania muzyki

HomePod sterowanie

Zabraknie kilka nowości zapowiedzianych na WWDC

HomePod został pokazany na WWDC 2017 w czerwcu. Wtedy Apple pochwaliło się nowymi funkcjami głośnika z Siri. Niestety, nie wszystkie z nich będą dostępne w dniu premiery. Pierwszą, na którą nie ma co liczyć, jest obsługa multi-room z AirPlay 2. Drugą opcją, która się nie pojawi, jest możliwość sparowania dwóch głośników w ramach zestawu stereofonicznego. Te dwie opcje zostaną dodane dopiero z czasem.

Apple HomePod glośnik Siri WWDC 2017

Potrzebne będzie iOS 11.2.5 oraz nowa wersja iTunes

HomePod będzie działać jedynie w powiązaniu z iPhone’ami czy iPadami, które zostały uaktualnione do systemu iOS 11.2.5. Aktualizacja pojawiła się wczoraj i jest już dostępna dla wszystkich użytkowników. Dzięki temu głośnik z Siri dostanie własną kartę w widżecie muzyki z centrum sterowania, co poniżej widzicie na przykładzie Apple TV z tvOS 11.2.5. Na komputerach Mac należy zainstalować iTunes w wersji 12.7.3, który też został wydany wczoraj.

iOS 11.2.5. beta 1 AirPlay 2

Z obsługą wielu kont

HomePod pozwoli na interakcje ze wszystkimi domownikami. Wiele kont będzie obsługiwanych, ale tylko jedno z nich będzie tym głównym ze wszystkimi uprawnieniami. Muzyką będą mogli sterować wszyscy, ale wiadomość z użyciem Siri wyśle tylko jedna osoba.

Obsługiwane formaty muzyki

HomePod pozwoli na odtwarzanie muzyki poprzez Apple Music i w ten sposób zapewni najwięcej funkcji. Co nie zmienia faktu, że obsłuży także inne formaty muzyczne. Zgodne są: HE-AAC (V1), AAC (16-320 Kbps), AAC (z iTunes Store), MP3 (16-320 Kbps), MP3 VBR, Apple Lossless, AIFF, WAV oraz FLAC.

Jak głośnik wygląda w środku

Apple już wcześniej pokazywało wnętrze głośnika HomePod. Możecie go jeszcze raz obejrzeć poniżej. Tuż pod górną pokrywą znajduje się płyta główna z procesorem Apple A8. To ten sam SoC, który znajduje się w iPhone’ach 6 z 2014 roku. Następnie mamy woofer, a niżej sekcję z sześcioma mikrofonami do nasłuchiwania komend użytkowników. W dolnej części umieszczono siedem wysokiej jakości głośników wysokotonowych, z których każdy ma osobny wzmacniacz.

HomePod od środka

HomePod – najważniejsze cechy

 • wysokiej klasy głośnik niskotonowy z wbudowanym wzmacniaczem
 • 7 głośników wysokotonowych (każdy ze wzmacniaczem)
 • sześć mikrofonów
 • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
 • Bluetooth 5.0
 • wsparcie dla AirPlay 2
 • Siri
 • wymiary: 172 x 142 mm
 • waga: 2,5 kg
 • wspierane języki: angielski (Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania)

Zobacz także: AirPods – poznaj najciekawsze triki i sztuczki

Obejrzyj również: iOS 11 – 11 najciekawszych nowości w systemie Apple:

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij