Udostępnij
Tweetnij

HomePod gości na stronie FCC. Apple na dniach pewnie poda datę premiery

HomePod to głośnik z Siri, który miał oficjalną zapowiedź w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Apple chciało uruchomić sprzedaż w grudniu, ale doszło do opóźnienia. Premiera urządzenia musi jednak być blisko, bo HomePod został dostrzeżony na stronie FCC pod nazwą A1639. Tam nadano stosowny certyfikat.

HomePod to głośnik z Siri, który miał oficjalną zapowiedź w trakcie czerwcowej konferencji WWDC 2017. Apple chciało uruchomić sprzedaż w grudniu, ale doszło do opóźnienia. Premiera urządzenia musi jednak być blisko, bo HomePod został dostrzeżony na stronie FCC pod nazwą A1639. Tam nadano stosowny certyfikat.

Apple HomePod

HomePod został pokazany na WWDC 2017 w czerwcu zeszłego roku. Głośnik miał trafić na pierwsze rynki w cenie 349 dolarów już w grudniu. Niestety, doszło do opóźnienia, o którym kilka tygodni temu poinformowało Apple. Wtedy dowiedzieliśmy się, że urządzenia trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku, ale dokładnej daty nie sprecyzowano. Prawdopodobnie jednak poznamy ją w przyszłym tygodniu.

HomePod pojawił się na stronie FCC. Urządzenie dostrzeżono pod nazwą kodową A1639. Tam nadano stosowny certyfikat, który jest niezbędny przed uruchomieniem sprzedaży. Wynika to z faktu, że głośnik ma funkcje z zakresu komunikacji drogą bezprzewodową. ID nadane przez Federalną Komisję Łączności znajdzie się na spodzie głośnika, co ujawnia poniższy rysunek.

Apple HomePod FCC

Apple sfinalizowało już prace nad aktualizacją iOS 11.2.5 dla iPhone’ów i iPadów. Wczoraj wieczorem udostępniono siódmą betę oprogramowania, która jest wersją GM (Golden Master). W przyszłym tygodniu system zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników. W tym uaktualnieniu dodano wsparcie dla technologii AirPlay 2, którą HomePod również wspiera. Dlatego możliwe, że wraz z wydaniem aktualizacji zostaną podane informacje związane z dostępnością głośnika. Tym bardziej, że Inventec zaczął już realizować dostawy na ten sprzęt.

HomePod początkowo będzie dostępny tylko na trzech rynkach. To Stany Zjednoczone, Australia i Wielka Brytania. Dopiero z czasem zostanie wprowadzony do kolejnych krajów. Na dostępność w Polsce nie ma co szybko liczyć, ale żyjemy w czasach globalnej wioski, gdzie sprowadzenie sprzętu z zagranicy nie stanowi większego problemu. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać.

Apple HomePod – najważniejsze cechy

  • wysokiej klasy głośnik niskotonowy z wbudowanym wzmacniaczem
  • 7 głośników wysokotonowych (każdy ze wzmacniaczem)
  • sześć mikrofonów
  • Wi-Fi 802.11ac z MIMO
  • wsparcie dla AirPlay 2
  • Siri
  • wymiary: 172 x 142 mm
  • waga: 2,5 kg
  • wspierane języki: angielski (Australia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania)

Zobacz także: AirPods – poznaj najciekawsze triki i sztuczki

Obejrzyj również: iOS 11 – 11 najciekawszych nowości w systemie Apple:

źródło: FCC (via Apple Insider)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dritone

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij