Udostępnij
Tweetnij

Teenage Engineering, Baidu i Raven udostępnią trzy nowe, inteligentne głośniki

Teenage Engineering postanowiło zaprezentować trzy inteligentne głośniki stworzone przy współpracy z firmami Raven i Baidu. Modele H, R i Q mają, jak twierdzi producent, mają zrewolucjonizować rynek inteligentnych głośników. Pierwszy z nich jest już w sprzedaży. Ostatni to dopiero koncept, więc jeszcze długo nie pojawi się na rynku.

iphone x apple truedepth

Teenage Engineering zaprezentowało kilka nowych głośników marki Raven. Pierwszy z nich to odsłonięty głośnik H, który wygląda jak zestaw kolorowych plastikowych bloków przymocowanych do jasnoczerwonego zwoju. Jest to kierunek inny niż przedstawiany chociażby przez Apple czy Google. Firmy te stawiają na minimalizm.

Szwedzcy projektanci nawiązali współpracę z chińskim gigantem Baidu, a także z Raven Tech, by stworzyć nowy głośnik. Jak widać na załączonych zdjęciach, na górnym bloku znajduje się interaktywna tablica LED, którą można odłączyć od podstawy, aby zapewnić lepszą kontrolę urządzenia.

Raven H można kupić za mniej niż 1000 zł

Teenage Engineering postarało się, by w głośniku znajdowało się oprogramowanie DuerOS od Baidu. Dzięki temu inteligentny głośnik nie reaguje jedynie na komendy dotyczące wyłącznie muzyki. Może kontrolować inteligentne oświetlenie w domu, zadzwonić po taksówkę, wyszukać informacje, a także zaplanować takie działania, jak włączenie telewizora we właściwym czasie, aby obejrzeć film, na który czekamy. Głośnik można kupić jedynie w Chinach w cenie 256 dolarów (czyli ok. 922 zł).

Sterowanie głosem działa również z innymi produktami marki Raven – R. Głośnik, prócz wspomnianych funkcji, jakie ma również Raven H, jest zupełnie inne niż poprzednik. Wspomniany głośnik znajduje się na robotycznej „ręce”. Pozwala to m.in. na… ujawnienie emocji. „Ręka” kręci się w inny sposób, by pokazywać swoje niezadowolenie czy aprobatę. Model Q to wciąż jedynie koncept, który, jak twierdz producent, ma zrewolucjonizować sztuczną inteligencję w tego typu głośnikach.

Źródło: TheVerge

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij