Udostępnij
Tweetnij

Samsung też przygotowuje ładowarkę dla Galaxy, jak Apple AirPower

Samsung prawdopodobnie pozazdrościł Apple’owi jego bezprzewodowej ładowarki AirPower, która wkrótce ma być dostępna w sprzedaży. Wnioski patentowe Koreańczyków ujawniają, że ci pracują nad podobnym rozwiązaniem. W ten sposób będzie można ładować na jednej macie smartfona Galaxy i akcesoria z serii Gear.

Samsung prawdopodobnie pozazdrościł Apple’owi jego bezprzewodowej ładowarki AirPower, która wkrótce ma być dostępna w sprzedaży. Wnioski patentowe Koreańczyków ujawniają, że ci pracują nad podobnym rozwiązaniem. W ten sposób będzie można ładować na jednej macie smartfona Galaxy i akcesoria z serii Gear.

Samsung ładowarka bezprzewodowa

Samsung już od dawna pozwala na bezprzewodowe ładowanie baterii własnych smartfonów, co Apple dopiero umożliwiło w tym roku. Tymczasem w trakcie wrześniowej konferencji Apple pochwaliło się ładowarką o nazwie AirPower, które pozwoli na ładowanie kilku urządzeń jednocześnie. To oznacza, że będzie można na niej położyć iPhone’a, słuchawki AirPods czy Apple Watcha i baterie wszystkich z nich będą ładowane. W przypadku standardowych ładowarek Qi nie jest to obecnie możliwe. Zdaje się jednak, że Koreańczycy też przygotowują takie akcesorium.

Samsung złożył do USPTO (Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych) wnioski patentowe, gdzie opisywane jest działanie urządzenia o nazwie Dual Wireless Charging Pad. Jak nietrudno się domyślić, ładowarka Koreańczyków pozwoli na ładowanie jednocześnie dwóch różnych urządzeń. Można więc będzie położyć na niej smartfona Galaxy i smartwatcha Gear czy dwa telefony.

Samsung bezprzewodowa ładowarka Dual Pad

Samsung w nowym rozwiązaniu łączy tryby ładowania indukcyjnego i rezonującego. Te są zgodne ze standardami Qi. Rysunki dołączone do wniosków patentowych ujawniają dwie cewki, które mogą się dostosowywać i przełączać w zależności od potrzeb w trakcie ładowania baterii różnych urządzeń.

Samsung wprowadzi własną ładowarkę po premierze Apple AirPower

Samsung przygotowuje własną ładowarkę, ale ta prawdopodobnie będzie gotowa najwcześniej za kilka miesięcy. Jest bardzo możliwe, że jej premiera zbiegnie się z debiutem smartfonów Galaxy S9 i S9+, co z pewnością nie byłoby złym pomysłem. Na więcej szczegółów musimy jednak jeszcze poczekać.

Apple pochwaliło się własną ładowarką AirPower, którą widzicie na poniższym zdjęciu, w trakcie wrześniowej konferencji w Steve Jobs Theater. Wiemy, że urządzenie będzie w stanie ładować nawet trzy gadżety jednocześnie, a więc będzie to nieco bardziej zaawansowane rozwiązanie od tego, które przygotowuje Samsung. Ładowarka giganta z Cupertino ma trafić do sprzedaży na początku 2018 roku, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Apple iPhone X iPhone 8 AirPower Apple Watch series 3

AirPower jest zgodne ze standardami Qi, do którego Apple przystąpiło jakiś czas temu. To oznacza, że istnieje szansa prawdopodobieństwa, że będzie zgodna nie tylko z produktami z logo nadgryzionego jabłka. Tego jednak nie potwierdzono. Na ten moment wiemy tylko, że z użyciem tego akcesorium będzie można ładować iPhone’y 8, 8 Plus i X, Apple Watcha i słuchawki AirPods. Cena nie została podana, ale pewnie niska nie będzie.

źródło: Patently Mobile

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij