Udostępnij
Tweetnij

Apple TV 4K z HDR10 i Apple Watch series 3 z LTE potwierdzone w firmware HomePoda

Firmware głośnika HomePod, który udostępniono do pobrania, ujawnia naprawdę wiele ciekawych informacji o nadchodzących sprzętach z nadgryzionym jabłkiem. Oprogramowanie zdaje się potwierdzać smartwatcha Apple Watch series 3 z LTE, jak i nowe Apple TV 5. generacji, które otrzyma nie tylko wsparcie dla 4K UHD, ale też HDR10 i Dolby Vision.

Firmware głośnika HomePod, który udostępniono do pobrania, ujawnia naprawdę wiele ciekawych informacji o nadchodzących sprzętach z nadgryzionym jabłkiem. Oprogramowanie zdaje się potwierdzać smartwatcha Apple Watch series 3 z LTE, jak i nowe Apple TV 5. generacji, które otrzyma nie tylko wsparcie dla 4K UHD, ale też HDR10 i Dolby Vision.

Apple TV 4. generacji Siri Apple TV 5 tvOS 11

Apple w zeszłym tygodniu udostępniło firmware dla głośnika HomePod. Prawdopodobnie ktoś zrobił to niechcący (albo było zupełnie inaczej). Jest to o tyle ciekawe, że to urządzenie trafi na rynek dopiero w grudniu. Oprogramowanie bazuje na systemie iOS 11 (dokładnie na iOS 11.0.2) i zawiera naprawdę wiele informacji o różnych produktach firmy z Cupertino, nie tylko jubileuszowym „iPhonie 8”.

Firmware dla HomePoda cały czas prześwietlany jest przez deweloperów aplikacji i ci znajdują w nim kolejne ciekawostki. W oprogramowaniu znajdują się linijki kodu, które zdają się potwierdzać istnienie Apple TV 5. generacji, które już pojawiało się w przeciekach. Urządzenie nie tylko zapewni wsparcie dla obrazu w jakości 4K UHD. Oprogramowanie HomePoda zawiera także następujące wzmianki: kCADisplayModeDolby i kCADisplayModeHDR10. To oznacza, że nowe Apple TV otrzyma wsparcie dla standardów kolorów HDR10 i Dolby Vision.

To urządzenie pojawia się w przeciekach już od jakiegoś czasu i w zasadzie od premiery poprzedniej generacji przystawki upłynęły już prawie dwa lata. Dlatego możemy być niemal pewni, że gadżet zostanie zaprezentowany w trakcie wrześniowej konferencji giganta z Cupertino, gdzie gwoździem programu będą nowe iPhone’y.

Firmware HomePoda potwierdza także Apple Watch series 3 z LTE

Apple Watch series 3 w ostatnich dniach pojawia się w plotkach. To urządzenie ukrywa się pod nazwą kodową Gizmo. W oprogramowaniu HomePoda również je dostrzeżono i kod zawarty w firmware zdaje się potwierdzać istnienie zegarka w wersji z modemem LTE. Sugerują to wzmianki typu GizmoPreservingeSIM czy GizmoRadioBundleIdentifier.

Apple Watch series 3 ma dostać modemy LTE od Intela, o czym wspominaliśmy wam wczoraj. Gigant z Cupertino podobno już prowadzi rozmowy z dużymi operatorami sieci komórkowych ze Stanów Zjednoczonych i Europy, których celem jest wprowadzenie nowych smartwatchy z watchOS do oferty operatorskiej. Zegarki mają być dostępne m.in. u AT&T, T-Mobile czy Verizonu. Premiera nowych smartwatchy zapewne odbędzie się dokładnie w trakcie tej samej konferencji, na której zobaczymy nowe iPhone’y. Nie pozostaje nic innego, jak cierpliwie czekać.

Zobacz także: Najlepsze nowe aplikacje i gry na Apple iOS [lipiec 2017]

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Twitter (2)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij