Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 3 jeszcze w tym roku. Z LTE i być może nowym wyglądem

Apple Watch series 3 prawdopodobnie zobaczymy w ofercie firmy z Cupertino jeszcze w tym roku. Takie informacje podał Bloomberg, który w przeszłości dostarczał często sprawdzone plotki z obozu Apple’a. Z kolei John Gruber z Daring Fireball poinformował, że prawdopodobnie nowe smartwatche z watchOS mogą otrzymać odświeżony wygląd.

Apple Watch series 3 prawdopodobnie zobaczymy w ofercie firmy z Cupertino jeszcze w tym roku. Takie informacje podał Bloomberg, który w przeszłości dostarczał często sprawdzone plotki z obozu Apple’a. Z kolei John Gruber z Daring Fireball poinformował, że prawdopodobnie nowe smartwatche z watchOS mogą otrzymać odświeżony wygląd.

Apple Watch series 3

Apple Watch series 2 z 2016 roku nie wniosły większych zmian wizualnych w wyglądzie smartwatchy z systemem watchOS. To nadal ciągle ta sama bryła, która jednym użytkownikom się podoba, a innym już nie. Możliwe jednak, że w tym roku doczekamy się odświeżenia wyglądu w zegarkach Apple’a.

Bloomberg raportuje, że firma z Cupertino już pracuje nad zegarkami, które możemy nazwać sobie Apple Watch series 3. Premiera nowych smartwatchy ma odbyć się jeszcze w tym roku. Możliwe więc, że zobaczymy je już w trakcie wrześniowej konferencji, na której zostaną pokazane nowe iPhone’y, w tym specjalny, jubileuszowy model z wąskimi ramkami.

Apple Watch series 3 z łącznością LTE

Apple Watch series 3 ma otrzymać opcjonalny modem łączności w sieciach komórkowych. To rozwiązanie, które stosuje konkurencja, jak Samsung czy producenci zegarków z Androidem Wear, ale w przypadku tych z watchOS takie rozwiązanie nie jest jeszcze dostępne. Jeśli to prawda, to Apple Watch stanie się bardziej niezależny od iPhone’ów. Obecnie tylko z nimi oferuje wszystkie funkcje.

Gigant z Cupertino już rzekomo prowadzi rozmowy z operatorami sieci komórkowych ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Smartwatche mają pojawić się w ofertach AT&T, T-Mobile czy Verizonu. Modemy LTE dostarczy do zegarków firma Intel. Pewnie wybór padłby na Qualcomma, ale obecnie firmy toczą spory patentowe i pewnie dlatego zdecydowano się na modemy konkurencji.

John Gruber z Daring Fireball dodał kilka zdań od siebie na ten temat i twierdzi, że w tym roku prawdopodobnie czeka nas także zmiana designu Apple Watcha. Nie wiadomo jednak, jak duża ona będzie i w jakim kierunku pójdzie Johny Ive. Informacja nie jest jeszcze pewna i na szczegóły będziemy musieli trochę poczekać.

Wiele osób chętnie widziałoby smartwatche z watchOS z okrągłymi tarczami zamiast tymi kwadratowymi. Czy tak jednak się stanie? O tym przekonamy się dopiero z czasem. Kto wie, czy nie dopiero na konferencji producenta, gdzie zostaną zaprezentowane nowe zegarki.

Zegarek z watchOS nie jest najważniejszym produktem w ofercie firmy z Cupertino. Tim Cook przekazał jednak niedawno, że jest to najlepiej sprzedający się smartwatch na świecie. Co rzeczywiście jest prawdą, bo konkurencja sprzedaje znacznie mniej własnych inteligentnych zegarków.

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

Źródło: Bloomberg, Daring Fireball

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij