Udostępnij
Tweetnij

Apple TV 5. generacji w drodze. Są też nowe informacje o HomePod

Apple TV 5. generacji ze wsparciem dla obrazu w jakości 4K UHD prawdopodobnie rzeczywiście jest już blisko. Zdaje się to potwierdzać historia wypożyczanych filmów z iTunes, gdzie u niektórych osób pojawia się informacja o 4K i HDR. Apple udostępniło w tym tygodniu także firmware dla głośnika HomePod, któremu przyjrzał się z bliska deweloper Steve Troughton-Smith.

Apple TV 5. generacji ze wsparciem dla obrazu w jakości 4K UHD prawdopodobnie rzeczywiście jest już blisko. Zdaje się to potwierdzać historia wypożyczanych filmów z iTunes, gdzie u niektórych osób pojawia się informacja o 4K i HDR. Apple udostępniło w tym tygodniu także firmware dla głośnika HomePod, któremu przyjrzał się z bliska deweloper Steve Troughton-Smith.

Apple TV 4. generacji Siri Apple TV 5 tvOS 11

Macrumors raportuje, powołując się na informacje otrzymane od czytelników, że w historii wypożyczania filmów z iTunes pojawia się ciekawa informacja. To szczegóły dotyczące jakości danego filmu i widać tu informacje o 4K i HDR. Oba te rozwiązania nie są wspierane przez Apple TV 4. generacji. Możliwe jednak, że nowa generacja urządzenia to zmieni, ale nie jest to jednoznaczny dowód. Takie informacje pojawiają się przy wybranych tytułach filmów i tylko na niektórych rynkach.

Apple TV 5. generacji już wcześniej pojawiało się w plotkach jako urządzenie mające wspierać obraz w jakości 4K UHD. Raportował o tym m.in. Mark Gurman z Bloomberga, który w przeszłości często dostarczał sprawdzone informacje z obozu firmy z Cupertino. Nie ukrywajmy, ale pod tym względem Apple zostaje nieco w tyle. Telewizory Smart TV cały czas umacniają się na rynku i w takich urządzeniach obraz 4K i wsparcie dla HDR zaczyna być standardem.

Firma z Cupertino prawdopodobnie zapowie Apple TV 5. generacji w trakcie wrześniowej konferencji. W trakcie tego samego wydarzenia zobaczymy także nowe iPhone’y. Na więcej informacji musimy jeszcze poczekać.

Apple HomePod z nowym firmware, który prześwietlono

HomePod, czyli inteligentny głośnik z Siri zaprezentowany w trakcie konferencji WWDC 2017, doczekał się nowego firmware. Oprogramowanie pochodzi z wczoraj i oznaczone jest jako iOS 9.9.11.0.2 (build 15C25) i dedykowane jest urządzeniu o nazwie AudioAccessory1,1. Firmware (dostępny tutaj) waży 2,1 GB i został prześwietlony przez dewelopera aplikacji deweloper Steve’a Troughton-Smitha.

HomePod pracuje pod kontrolą systemu iOS, jak tego znanego z iPhone’ów, ale bez wsparcia dla ekranu. Powłoka systemu prawdopodobnie nazywa się SoundBoard. Górna część głośnika pokryta jest LED-ami, ale nie są to zwykłe diody, a coś mogące wyświetlać kształty i symbole, a nie tylko animację Siri czy ikonki głośności. Na ten moment HomePod nie wspiera zewnętrznych aplikacji, ale to, oczywiście, z czasem może się zmienić. Poza tym firmware głośnika ujawnia wsparcie dla funkcji VoiceOver.

HomePod ma trafić do sprzedaży dopiero w grudniu tego roku i wiemy, że nie pojawi się w Europie wcześniej niż w 2018 roku. Urządzenie ma kosztować w Stanach Zjednoczonych 349 dolarów.

Zobacz także: iOS 11 – najważniejsze informacje o tej aktualizacji w  jednym miejscu

Na poniższym filmie obejrzysz 11 najciekawszych nowości z iOS 11:

źródło: Twitter, Macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij