Udostępnij
Tweetnij

Huawei udostępni Android Wear 2.0 dla Huawei Watch do końca marca

Huawei Watch to pierwszy smartwatch z NFC. Niestety, z technologii do tej pory nie było wiele pożytku, bo Google nie oferowało wsparcia dla Android Pay. To się jednak zmieniło wraz z aktualizacją platformy do Android Wear 2.0 z lutego i niemiecki oddział Huawei przekazał, że jego zegarek otrzyma update przed końcem tego miesiąca.

Huawei Watch to pierwszy smartwatch z NFC. Niestety, z technologii do tej pory nie było wiele pożytku, bo Google nie oferowało wsparcia dla Android Pay na zegarkach. To się jednak zmieniło wraz z aktualizacją platformy do Android Wear 2.0 z lutego i niemiecki oddział firmy przekazał, że jego smartwatch otrzyma update przed końcem tego miesiąca.

Huawei Watch

Huawei Watch to pierwszy smartwatch Chińczyków. Był to też pierwszy zegarek z Androidem Wear, w który wbudowano moduł NFC. Google dodało wsparcie dla usługi Android Pay w aktualizacji Android Wear 2.0, którą udostępniono w zeszłym miesiącu. Kilka dni temu niemiecki oddział Huawei przekazał na Twitterze w zapytaniu od jednego z fanów, że uaktualnienie zostanie udostępnione do końca tego miesiąca.

Smartwatch Chińczyków z 2015 roku po aktualizacji do Androida Wear 2.0 będzie mógł skorzystać ze wszystkich możliwości, które daje platforma. Otrzyma także wsparcie dla Androida Pay. Usługa umożliwi płacenie zegarkiem w sklepach. Również w polskich, bo u nas Android Pay dostępny jest od listopada ubiegłego roku. Istnieją tylko dwa inne, nowsze smartwatche, które oferują wsparcie dla Androida Pay. Pierwszym jest LG Watch Sport zapowiedziany na początku lutego, a drugim Huawei Watch 2, którym firma pochwaliła się w trakcie barcelońskich targów Mobile World Congress 2017.

źródło: Twitter

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij