Udostępnij
Tweetnij

Apple poleca wodę do czyszczenia cyfrowej koronki Apple Watch Series 2

Jeżeli cyfrowa korona w Waszym Apple Watch nie działa tak sprawnie, jak w pierwszym dniu po zakupie zegarka, nie musicie od razu udawać się do sklepu z reklamacją. Wystarczy, że wyczyścicie ten element wkładając go pod bieżącą wodę. Tyczy się to zarówno urządzeń z Series 1, jak i Series 2.

Jeżeli pokrętło Digital Crown w Waszym Apple Watch nie działa tak sprawnie, jak w pierwszym dniu po zakupie zegarka, nie musicie od razu udawać się do sklepu z reklamacją. Wystarczy, że wyczyścicie ten element wkładając go pod bieżącą wodę. Tyczy się to zarówno urządzeń z Series 1, jak i Series 2.

Jeśli jesteście posiadaczami Apple Watch z pierwszej serii, z pewnością wiecie, że producent zegarków poleca do czyszczenia Digital Crown w urządzeniu mycie pod bieżącą wodą. Nie inaczej sprawa ma się z Series 2. Gigant z Cupertino ponownie zwraca się ku najprostszemu wyjściu – wodzie.

Apple Watch series 2

Jeśli Digital Crown w Waszym urządzeniu będzie działało mniej sprawnie niż zaraz po zakupie, nie musicie udawać się z reklamacją do sklepu. Jest spore prawdopodobieństwo, że w ten właśnie element dostały się drobinki kurzu czy innego brudu, które uniemożliwiają jego sprawne działanie. Apple rekomenduje, aby zegarek po prostu wymyć. W przypadku Apple Watch 1. generacji użytkownicy obawiali się, że zostanie on uszkodzony przez wodę. Urządzenia z drugiej, nowszej serii są już wodoodporne, więc zachodzi niezwykle małe prawdopodobieństwo uszkodzenia sprzętu w trakcie jego przemywania.

Do czyszczenia Digital Crown w Apple Watch wystarczy tylko woda

Co zatem zrobić, by wyczyścić ten element? Wystarczy ciepła woda z kranu, bez użycia żadnych detergentów czy płynów. Zegarek, po uprzednim zdjęciu chociażby skórzanego paska, należy włożyć pod lecącą powoli z kranu, ciepłą wodę, następnie kręcić pokrętłem i je wciskać przez około 10 do 15 sekund. Następnie należy wyciągnąć zegarek spod strumienia wody i osuszyć go niestrzępiącą się, suchą i miękką szmatką.

Obejrzyj również film – iOS 10.2 – co nowego?

Źródło: Apple Insider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij