Udostępnij
Tweetnij

Apple stworzy okulary AR?

Serwis Bloomberg twierdzi, że Apple chce stworzyć własne okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Podobno firma już zamówiła niewielką liczbę komponentów potrzebnych na stworzenie prototypu.

Serwis Bloomberg twierdzi, że Apple chce stworzyć własne okulary do rozszerzonej rzeczywistości. Podobno firma już zamówiła niewielką liczbę komponentów potrzebnych na stworzenie prototypu.

Google już ma za sobą ciekawy projekt dotyczący okularów do rozszerzonej rzeczywistości. Nie tak dawno firma pokazała światu Google Glass. Teraz za takie urządzenie ma się zabrać również gigant z Cupertino. Tak przynajmniej twierdzi zaufane źródło serwisu Bloomberg.

apple okulary do rozszerzonej rzeczywistości

Chwilowo nie wiadomo, na jakim etapie produkcji okularów jest Apple. Jak twierdzi Bloomberg, firma zamówiła już u kilku dostawców niewielką liczbę części na potrzeby stworzenia nowych okularów do rozszerzonej rzeczywistości. Najprawdopodobniej zatem jest to dopiero początek drogi z tym sprzętem. Jeśli Apple zdecydowałoby się więc na wprowadzenie takich sprzętów na rynek, zostałyby one zaprezentowane najwcześniej w 2018 roku.

Na stworzenie nowych urządzeń naciska CEO Apple – Tim Cook. Powód? Topniejące zyski ze sprzedaży iPhone’ów, które aktualnie stanowią 2/3 wszystkich przychodów giganta. Pomysł na takie okulary do rozszerzonej rzeczywistości stał się jeszcze bardziej atrakcyjny po ogromnym sukcesie Pokemon Go. Cook kilka razy w tym roku wspomniał, że AR oraz VR są bardzo ważnym dla Apple tematem, więc firma ma zamiar inwestować w tę gałąź. Konkretów jednak nie podał. Analitycy również uważają, że gigant z Cupertino ma szansę stać się ważnym graczem na rynku AR i VR. Jak twierdzą – ma się to stać w ciągu najbliższych 3 do 5 lat. Możliwe, że wspomniane okulary do rozszerzonej rzeczywistości będą jednym z pierwszych produktów Apple, który będzie nawiązywał do wspomnianej technologii.

Obejrzyj film: Najlepsze nowe aplikacje na iOS – październik 2016

Źródło: Bloomberg

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij