Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch series 2 ma najdokładniejszy pulsometr wśród wearables

Apple Watch series 2, jak wiele innych wearables, ma wbudowany pulsometr. Okazuje się jednak, że nie byle jaki i lepszy od tych, które stosuje konkurencja.

Apple Watch series 2, jak wiele innych wearables, ma wbudowany pulsometr. Okazuje się jednak, że nie byle jaki i lepszy od tych, które stosuje konkurencja.

Badania na pulsometrach montowanych w wearables przeprowadzono w klinice w Cleveland. W tym celu grupa 50 osób dostała różne urządzenia naręczne, a część specjalne opaski na klatkę piersiową. Następnie badano ich puls, który porównywano z elektrokardiogramem. Okazuje się, że najlepsza była opaska na klatkę piersiową, której wyniki pokrywały się z danymi z EKG w 99%, ale nie jest to urządzenie naręczne. Wśród tych prym wiedzie Apple Watch series 2.

Apple Watch S

Apple Watch series 2 zaoferował zgodność wyników z EKG na poziomie aż 90%. Nie jest to może idealny wynik, ale dużo lepszy niż ten, którym może pochwalić się konkurencja. W przypadku takich gadżetów, jak Fitbit Charge HR, Mio Alpha czy Basis Peak pomiary pokrywały się już tylko w około 80%.

Warto dodać, że badania prowadzono nie tylko w spoczynku. Również w trakcie chodzenia czy biegania na bieżni. Jeśli więc zastanawiacie się nad zakupem idealnego, a przynajmniej bliskiego ideałowi, wearable z wbudowanym pulsometrem, to Apple Watch series 2 na pewno będzie dobrym wyjściem z sytuacji.

źródło: time

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij