Udostępnij
Tweetnij

Przejściówka Apple ze złączem 3.5 mm skrywa tajemniczy element

Przejściówka Apple została prześwietlona przez iFixit oraz współpracującą z nimi firmę Creative Electron. Okazało się, że niewielki element ukrywa w sobie tajemniczy detal.

Przejściówka Apple została prześwietlona przez iFixit oraz współpracującą z nimi firmę Creative Electron. Okazało się, że niewielki element ukrywa w sobie tajemniczy detal.

Podczas oficjalnej zapowiedzi iPhone’a 7 oraz jego wersji Plus Apple potwierdziło wcześniejsze doniesienia o tym, że telefon nie ma jacka 3.5 mm. Ale sprytnie rozwiązano ten problem. Gigant do każdego zestawu z telefonem dodaje specjalną przejściówkę, którą można zakupić za 9 dolarów (w Polsce za 49 zł). Okazuje się, że ten niewielki element skrywa w sobie jeszcze jedną tajemnicę, którą ujawnił serwis iFixit.

przejściówka Apple

Przejściówka Apple’a została prześwietlona przez wspomniane iFixit oraz współpracującą z nim firmę Creative Electron. Okazuje się, że przewód skrywa małą tajemnicę. Otóż strona zakończona złączem Lightning zawiera niewielką część oznaczoną numerem 338S00140 A0SM1624 TW. Nie do końca wiadomo, jaki to element, ale najprawdopodobniej jest to konwerter DAC, który współpracuje z przetwornikiem cyfrowo-analogowym oraz wzmacniaczem.

Poprzednio takie elementy znajdowały się jedynie w samych smartfonach. Były zintegrowane z wejściem jack 3.5 mm. Innymi słowy – przejściówka Apple została bardzo dobrze przygotowana.

A poniższym filmie obejrzysz nowości z aparatu iSight.

Źródło: AppleInsider

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij