Udostępnij
Tweetnij

Samsung Gear S3 ma mieć barometr i wysokościomierz

Serwis Sammobile powraca z plotkami na temat zegarków Samsung Gear S3, których premiery spodziewamy się w przyszłym miesiącu. Smartwatche mają mieć nowe czujniki, w tym barometr czy wysokościomierz.

Serwis Sammobile powraca z plotkami na temat zegarków Samsung Gear S3, których premiery spodziewamy się w przyszłym miesiącu. Smartwatche mają mieć nowe czujniki, w tym barometr czy wysokościomierz.

Premiera smartwatchy z serii Samsung Gear S3 odbędzie się już w przyszłym miesiącu, a tymczasem Sammobile raportuje o nowych czujnikach, których możemy spodziewać się na pokładzie nadchodzących zegarków z systemem Tizen OS.

Samsung Gear S2

Pierwszym czujnikiem jest wysokościomierz. Dzięki temu będzie mierzona wysokość, która ma być prezentowana w metrach lub milach. Wysokościomierz będzie można skalibrować na zegarku, pod warunkiem włączonych usług lokalizacyjnych i dostępu do internetu. Kolejna nowość to prędkościomierz, który będzie mierzyć prędkość poruszania się. Jego działanie będzie powiązane z wbudowanym odbiornikiem GPS.

W raporcie Sammobile czytamy też o barometrze, który będzie monitorować ciśnienie. Ta funkcja wyświetli informacje w jednostkach hPa i będzie ją można konfigurować. Zmiany pogodowe będą prezentowane w momencie, gdy w ciągu 3 godzin ciśnienie zmieni się o co najmniej 4 hPa. Ta opcja ma być też powiązana z innymi funkcjami pogodowymi.

Samsung zaprezentuje zegarki Gear S3 już w trakcie targów IFA 2016, które odbędą się w Berlinie w dniach 2-7 września. Dokładna specyfikacja techniczna nowych smartwatchy nie jest jednak znana.

źródło: sammobile

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij