Udostępnij
Tweetnij

Pokemon Go Plus – opaska dla trenerów opóźniona

Pokemon Go Plus to specjalna opaska dla grających w Pokemon Go. Informuje ona gracza o tym, że w jego pobliżu znalazł się stworek do złapania. Nintendo zapowiedziało właśnie, że nie pojawi się ona w wyznaczonym wcześniej czasie.

Pokemon Go Plus to specjalna opaska dla grających w Pokemon Go. Informuje ona gracza o tym, że w jego pobliżu znalazł się stworek do złapania. Nintendo zapowiedziało właśnie, że nie pojawi się ona w wyznaczonym wcześniej czasie.

Pokemon Go zostało zapowiedziane we wrześniu minionego roku. Tego samego dnia twórcy gry postanowili zaprezentować również specjalne akcesorium – opaskę Pokemon Go Plus informującą użytkownika o tym, kiedy w pobliżu znajdzie się stworek. Miała ona pojawić się pod koniec lipca. Jak jednak widać, lipiec zbliża się ku końcowi, a opaski ani widu, ani słychu. Jak powiadomiło Nintendo na oficjalnym profilu w serwisie Twitter, opaska nie pojawi się na czas. Jej premiera została przesunięta na wrzesień.

pokemon go plus

Powody opóźnienia nie zostały podane. W sieci spekuluje się, że twórcy gry po prostu nie spodziewali się takiej reakcji graczy na tę produkcję. Być może stwierdzono, iż Pokemon Go nie odniesie tak ogromnego sukcesu i nie przygotowano wielu egzemplarzy tej opaski.

Możliwym też jest, że Nintendo pracuje aktualnie nad kompatybilnością Pokemon Go Plus z Androidem. Firma zapowiedziała wcześniej, że akcesorium będzie działało z urządzeniami mobilnymi z iOS, jednak dopiero pracowało nad współpracą opaski ze sprzętami działającymi pod kontrolą Androida.

Jak w ogóle działa taka opaska? Otóż łączy się z naszym urządzeniem z pomocą Bluetooth, a kiedy wykryje w pobliżu Pokemona, informuje o sytuacji użytkownika wibracjami oraz migocącymi światłami. Cena opaski ma wynosić 35 dolarów.

Źródło: Twitter

Gry cyfrowe w sklepie gram.pl

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij