Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch: klienci są z niego bardzo zadowoleni

Z ankiety przeprowadzonej przez J.D. Power wynika, że wśród użytkowników smartwatchy najlepiej odbierany jest Apple Watch. Na drugim miejscu znalazły się zegarki firmy Samsung.

Z ankiety przeprowadzonej przez J.D. Power wynika, że wśród użytkowników smartwatchy najlepiej odbierany jest Apple Watch. Na drugim miejscu znalazły się zegarki firmy Samsung.

Firma J.D. Power przeprowadziła badania związane z zadowoleniem użytkowników z ich smartwatchami. W najnowszym raporcie firma donosi, że największym zaufaniem cieszy się Apple Watch.

Ankieta, którą przeprowadziło J.D. Power, była rozesłana pomiędzy 2696 użytkowników inteligentnych zegarków, którzy zdecydowali się na zakup wspomnianego urządzenia w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Łącznie pytano o 11 cech (łatwość użycia, komfort, żywotność baterii, funkcje, cena, trwałość, rozmiar wyświetlacza, wygląd, niezawodność, dostępne aplikacje i obsługa klienta). Punktacja została ustalona na 1000 punktów.

Apple Watch

Na pierwszym miejscu, jak już wspominaliśmy, znalazł się Apple Watch z wynikiem 852. Na drugim miejscu znalazł się Samsung. Smartwatche tej firmy zdobyły o 10 punktów mniej. Najczęściej wymieniany problem? Oczywiście, bateria. Ale ogólnie posiadacze zegarków Apple są zadowoleni ze swoich urządzeń. Ankieta przeprowadzona w 2015 roku wykazała, że tylko 3% z kupujących Apple Watch nie było zadowolonych ze swojego zakupu.

Druga część ankiety dotyczyła opasek dla miłośników fitnessu, którzy w tym samym czasie kupili swoje sprzęty. Tutaj wygrywały przede wszystkim opaski firmy Samsung (859 punktów) oraz Garmin (836 punktów). 2949 użytkowników wearables najczęściej czerpało informacje o urządzeniach ze sklepów internetowych i znajomych.

Źródło: J.D.Power

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij