Udostępnij
Tweetnij

Pokrowiec w kształcie broni na lotnisku? Zostaniesz zatrzymany

Pewien pasażer został zatrzymany na lotnisku Stansted w Londynie. Wszystko przez pokrowiec na iPhone’a w kształcie broni. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swój wybór przed sądem.

Pewien pasażer został zatrzymany na lotnisku Stansted w Londynie. Wszystko przez pokrowiec na iPhone’a w kształcie broni. Teraz będzie musiał odpowiedzieć za swój wybór przed sądem.

Ostatnio bardzo często słyszy się o atakach terrorystycznych. Wystarczy wspomnieć o Paryżu czy Bagdadzie. Dlatego nic dziwnego, że władze i policja biorą wszelkie przejawy, nawet żartobliwe, za poważne wykroczenie. Tak stało się z pewnym mężczyzną, który pojechał na lotnisko i postanowił zabrać swojego iPhone’a w nietypowym pokrowcu.

Na lotnisku Stansted w Londynie pewien mężczyzna zwrócił uwagę policji. Z jego kieszeni wystawała… broń. Oczywiście, nie była ona prawdziwa. Był to jedynie pokrowiec w kształcie broni. Nie mniej jednak zadziałał na policjantów z Essex niczym płachta na byka. Pasażer został więc zatrzymany i nie poleciał wyznaczonym lotem, bo musiał się w tym czasie wytłumaczyć z wyboru pokrowca.

Policja w Essex w kilku wpisach w serwisie Twitter wytłumaczyła, dlaczego nie powinniśmy wybierać podobnych pokrowców. Nie tylko grozi nam nieporozumienie i zatrzymanie przez policję, ale będziemy musieli najprawdopodobniej wybrać inny lot ze względu na przesłuchanie. To jednak pryszcz w porównaniu z tym, co czeka nas później. Wspomniany użytkownik iPhone’a będzie musiał tłumaczyć się też w sądzie. Zostanie najprawdopodobniej oskarżony o zakłócanie porządku społecznego.

iPhone pokrowiec

Zdjęcie, które pokazano w poście w serwisie Twitter nie pokazuje dokładnie tego modelu, jednak policja z Essex chciała zobrazować, przed jaką decyzją stawiają ją użytkownicy takich pokrowców. W tym przypadku jednak został on znaleziony podczas rutynowego przeszukania przed lotem.

W minionym roku podobny problem miały lotniska w New Jersey oraz Nowym Jorku. Wtedy także wzywano użytkowników smartfonów do zaprzestania używania takich pokrowców, bo, jak mówiono, praca strażnika na lotnisku jest i tak bardzo trudna i nie powinna być dodatkowo obarczana zastanawianiem się, czy wystająca z kieszeni broń jest prawdziwa, czy też nie. Ze względu na prawne restrykcje niektóre sklepy, jak Ebay czy Amazon, zabroniły sprzedawania takich pokrowców.

Źródło: Twitter, PhoneArena

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij