Udostępnij
Tweetnij

Fujifilm instax SHARE SP-2: drukarka dla smartfonu

Firma Fujifilm zapowiedziała dziś nową drukarkę dla smartfonów z Androidem i iPhone’ów – model instax SHARE SP-2. Nowa drukarka ma być bardziej niezawodna i szybsza od SP-1.

Firma Fujifilm zapowiedziała dziś nową drukarkę dla smartfonów z Androidem i iPhone’ów – model instax SHARE SP-2. Nowa drukarka ma być bardziej niezawodna i szybsza od SP-1.

instax SHARE Smartphone Printer SP-2

Fujifilm pochwaliło się pierwszą drukarką z serii instax SHARE w trakcie targów CES 2014, które odbyły się na początku stycznia 2014 roku w Las Vegas. Urządzenie doczekało się następcy. Model instax SHARE SP-2 względem poprzednika wnosi liczne udoskonalenia.

Nowa drukarka Fujifilm ma być przede wszystkim bardziej niezawodna i szybsza oraz zaoferować więcej opcji dla wydruków. Urządzenie pozwala drukować zdjęcia bezpośrednio z rolki aparatu smartfonu w formacie 2 x 3 cale. Oczywiście, nie zabrakło wsparcia dla popularnych serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram), skąd też można przeprowadzić szybki wydruk.

Zapytacie, czym wyróżnia się drukarka Fujifilm, skoro drukuje zdjęcia jak inne? Możliwością personalizacji wydruków. Dla przykładu, drukując zdjęcie z Instagramu można dodać liczbę polubień czy lokalizacji. Opcji personalizacji jest znacznie więcej i obejmują one kadrowanie, filtry oraz kontrolki pozwalające zmienić nasycenie kolorów czy jasność.

instax SHARE Smartphone Printer SP-2

Fujifilm instax SHARE SP-2 jest także szybsza. Drukarka wydrukuje teraz zdjęcie w 10 sekund (a nie 16 sekund jak wcześniej). Drukarka współpracuje ze smartfonami z Androidem i iPhone’ami. Gadżet trafi do sprzedaży w lipcu, a jego cenę ustalono na 199 dolarów. Drukarka będzie dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych (ze złotym i srebrnym wykończeniem).

Źródło: fujifilm

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij