Udostępnij
Tweetnij

Apple Watch w 2017 roku dostanie ekrany micro LED?

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple planuje w 2017 roku zaimplementować w zegarku Apple Watch ekrany micro LED. Obecnie firma z Cupertino stosuje panele OLED.

Jeśli wierzyć plotkom, to Apple planuje w 2017 roku zaimplementować w zegarku Apple Watch ekrany micro LED. Obecnie firma z Cupertino stosuje panele OLED.

Serwis Digitimes raportuje, powołując się na tajwańskie źródła powiązane z łańcuchami dostaw, że firma z Cupertino może w przyszłym roku dokonać przesiadki w ekranach stosowanych w zegarku Apple Watch. Obecnie są to ekrany OLED, a nową technologią może być micro LED. Nie nastąpi to jednak wcześniej niż w drugiej połowie 2017 roku.

Apple Watch

Apple przejęło firmę LuxVue Technology zajmującą się ekranami micro LED w maju 2014 roku. Następnie, w kwietniu 2015 roku, firma z Cupertino otworzyła specjalne centrum R&D na północy Tajwanu. Placówka powstała przede wszystkim z myślą o rozwijaniu technologii związanych z ekranami. Warto dodać, że obecnie produkcja micro LED wiąże się z wyższymi kosztami niż ekranów OLED.

Zmiana ekranu w Apple Watchu dopiero w 2017 roku pewnie ma sens, bo w tym roku spodziewamy się jedynie zegarka, którego możemy sobie nazwać Apple Watchem S, a więc udoskonaloną wersją smartwatcha z kwietnia 2015 roku. Możliwe, że nowy zegarek Apple’a zobaczymy już we wrześniu. Przy okazji premiery nowych iPhone’ów.

źródło: digitimes (via appleinsider)

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij