Udostępnij
Tweetnij

Samsung Gear Fit 2 pozuje na nowych zdjęciach i ujawnia funkcje

Samsung Gear Fit 2 to nowa opaska Koreańczyków, która już wcześniej była obiektem przecieków. Na temat tego akcesorium, które zapowiada się naprawdę wyśmienicie, wiemy coraz więcej. Dziś, za sprawą zdjęć, które na Twitterze opublikowało Tizen Cafe, możemy przyjrzeć się Gear Fit 2 z bliska i zapoznać się z częścią funkcji, które ma zaoferować wearables z bioprocesorem Samsunga.

Samsung Gear Fit 2 to nowa opaska Koreańczyków, która już wcześniej była obiektem przecieków. Na temat tego akcesorium, które zapowiada się naprawdę wyśmienicie, wiemy coraz więcej. Dziś, za sprawą zdjęć, które na Twitterze opublikowało Tizen Cafe, możemy przyjrzeć się Gear Fit 2 z bliska i zapoznać się z częścią funkcji, które ma zaoferować wearables z bioprocesorem Samsunga.

Oosba prowadzą na Twitterze profil Tizen Cafe opublikowała kilka godzin temu kilka zdjęć opaski Samsung Gear Fit 2. Co najciekawsze, nie są to zwykłe rendery, które mogliśmy oglądać wcześniej. Tym razem nowej opasce Samsunga możemy przyjrzeć się z bliska i zobaczyć, co dokładniej przygotowuje Samsung.

Na zdjęciach opublikowanych na Twitterze widzimy, że Samsung Gear Fit 2 ma zakrzywiony ekran, ale nie monochromatyczny. Jest to panel wyświetlający obraz w kolorach. Zapewne przełoży się to na większe zużycie energii, ale z drugiej strony interfejs jest bardziej czytelny i będzie miał więcej do zaoferowania niż w przypadku prostych opasek z ekranem. Na fotkach widzimy, że opaska mierzy przebytą ilość kroków i pokazuje w czasie rzeczywistym tętno, a więc ma wbudowany pulsometr. Może też wyświetlać na mapie pokonaną trasę, jak i cel do osiągnięcia na pasku postępu.

Gear Fit 2

Na fotkach możemy dostrzec też co najmniej trzy wersje kolorystyczne opaski Gear Fit 2: niebieski, czarny i różowy. Możliwe jednak, że w sprzedaży będzie dostępnych więcej wariantów.

Z plotek krążących po sieci wynika, że opaska Samsung Gear Fit 2 zostanie wprowadzona do sprzedaży latem, a jej oficjalna zapowiedź ma szansę odbyć się jeszcze w tym kwartale. Wearable ma podobno 1,84-calowy, wygięty ekran AMOLED, a jej sercem jest bioprocesor Samsunga, który zapowiedziano już w zeszłym roku. Natomiast wbudowany moduł GPS sprawi, że będziemy mogli biegać bez smartfona. Opaska ma mieć niewielką pamięć i zapisze nasze postępy, które następnie, po zsynchronizowaniu ze smartfonem, zostaną skopiowane do aplikacji S Health lub innej zgodnej. Nie zabraknie także wspomnianego pulsometru. Oczywiście, tego typu czujniki nadal nie są zbyt dokładne, ale potrafią z mniejszą lub większą dokładnością wskazać przybliżony puls.

Najważniejszą nowością ma być wbudowany bioprocesor, który Samsung zapowiedział w grudniu. Jest to układ zaprojektowany do zbierania i przetwarzania danych fizjologicznych. Sygnały, które procesor jest w stanie przetworzyć, obejmują: bioimpedancję elektryczną (BIA), fotopletyzmografie (PPG), elektrokardiogram (EKG), temperaturę skóry i reakcję skórno-galwaniczną (GSR). Taki układ może posłużyć do pomiaru tkanki tłuszczowej, masy mięśni szkieletowych, tętna, rytmu serca, temperatury skóry i poziomu stresu. Poza tym Samsung chwalił się, że procesor potrzebuje bardzo mało energii elektrycznej.

Cena opaski Gear Fit 2 nie jest znana. Wearable pewnie nie będzie tanie, ale z drugiej strony może być najlepszą opaską dla aktywnych, które do tej pory trafiły na rynek.

źródło: tizen cafe

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij