Udostępnij
Tweetnij

Bioo Lite – doniczka, która naładuje smartfona (wideo)

Hiszpańska firma Arkyne Technologies stworzyła doniczkę, dzięki której naładujemy smartfony i tablety. Bioo Lite można wesprzeć w serwisie Indiegogo.

Hiszpańska firma Arkyne Technologies stworzyła doniczkę, dzięki której naładujemy smartfony i tablety. Bioo Lite można wesprzeć w serwisie Indiegogo.

Bioo Lite

Naukowcy prześcigają się w tworzeniu energii ze źródeł odnawialnych. Jeśli dbacie o środowisko, z pewnością zainteresuje Was doniczka Bioo Lite, którą możecie wykorzystać do ładowania smartfonów czy tabletów. Jak? To bardzo proste – poprzez energię powstałą jako produkt uboczny w reakcji fotosyntezy. Na dnie doniczki znajdują się specjalne bakterie, które w procesie rozkładu są w stanie wygenerować energię elektryczną. Oczywiście, nie wymaga to od użytkownika zakopania kabla USB w ziemi. Samo „urządzenie” jest specjalnie przygotowane do ładowania, co widać na załączonym filmie:

Warto wspomnieć, że ładowanie naszego smartfona czy tabletu nie będzie przebiegało tu tak szybko jak w przypadku podpięcia go pod standardową ładowarkę. Bioo Lite jest w stanie wygenerować prąd o napięciu 3,5 V i natężeniu 0,5 A. Nie jest ogromnych rozmiarów (21 x 11 x 11 cm), więc możemy w niej zmieścić roślinę średniej wielkości. Bo, oczywiście, kupując urządzenie otrzymujemy jedynie doniczkę. To od nas zależy, co w niej zasadzimy. Twórcy projektu, firma Arkyne Technologies, twierdzą, że roślina też jest ważna w wyważaniu energii. Jako najgorszy wybór podają kaktusy, jako najlepszy – kwiaty ze sporą liczbą zielonych liści. Ważnym jest jednak, żeby nasza roślinka nie padła. Jeśli zdołamy ją utrzymać przy życiu, nasza ładowarka będzie działała około 5 lat.

Projekt pojawił się na Indiegogo, gdzie został już sfinansowany. Do końca akcji pozostał jeszcze miesiąc, więc możecie jeszcze zamówić doniczkę, jeśli macie wolne 99 euro. Do ceny musicie jeszcze doliczyć koszt wysyłki. Doniczki trafią do zamawiających w grudniu tego roku. Wtedy też zadebiutują w sprzedaży detalicznej. Ich cena będzie wynosiła około 125 euro.

Źródło: Indiegogo

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij