Udostępnij
Tweetnij

Mikrokomputery dla Apple Watch 2 mają pochodzić z różnych fabryk

Mikrokomputery Apple S1 dla pierwszego Apple Watcha dostarcza tylko jedna firma, a tymczasem do drugiej generacji zegarka Apple’a mikrokomputery mają pochodzić z kilku fabryk, a nie tylko z ASE.

Mikrokomputery Apple S1 dla pierwszego Apple Watcha dostarcza tylko jedna firma, a tymczasem do drugiej generacji zegarka Apple’a mikrokomputery mają pochodzić z kilku fabryk, a nie tylko z ASE.

Serwis Digitimes raportuje, powołując się na źródła powiązane z łańcuchami dostaw, że ASE (Advanced Semiconductor Engineering) otrzymało kontakt na znaczące ilości dostaw nowego mikrokomputera SiP (Single-in-Package) dla zegarka Apple Watch 2. ASE nie będzie jednak jedynym dostawcą mikrokomputerów dla nowych smartwatchy Apple, jak w przypadku pierwszej generacji zegarka. Mikrokomputery dla Apple Watch 2 mają także pochodzić z fabryk Amkor Technology i STATS ChipPAC, jednego z działów Jiangsu Changjiang Electronics Technology (JCET).

Apple Watch

Widzimy więc, że Apple dywersyfikuje dostawców podzespołów także w przypadku zegarka Apple Watch 2, którego premiera może odbyć się w czerwcu lub wrześniu tego roku. Jak dobrze wiemy, w przypadku iPhone’ów 7 ma być podobnie i te nie będą wytwarzane tylko przez Foxconn i Pegatron, ale również Wistrom.

W raporcie Digitimes czytamy także o firmach Nanya PCB i Kinsus, które mają udział w dostarczaniu elementów do pierwszego Apple Watcha. W przypadku dostaw dla Apple Watcha 2 kontrakt na razie ma tylko druga z wymienionych firm. Dowiadujemy się także, iż procesor dla nowego zegarka Apple’a ma pochodzić z fabryk Samsung Electronics. W tym przypadku nic się nie zmieni.

Premiera zegarka Apple Watch 2, który nazywany jest także jako Apple Watch S, może odbyć się w czerwcu lub wrześniu tego roku, ale na razie to nic pewnego. Podobno smartwatch nie ma specjalnie różnić się pod kątem wzornictwa od zegarka z zeszłego roku, ale na pewno otrzyma nowe podzespoły i nowe funkcje.

źródło: digitimes

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij