Udostępnij
Tweetnij

Kardia Band – pasek dla Apple Watcha badający EKG

AliveCor opracowało pasek dla zegarka Apple Watch – Kardia Band, który jest w stanie wykonywać badania EKG i w ten sposób może ostrzec użytkowników przed zawałem serca.

AliveCor opracowało pasek dla zegarka Apple Watch – Kardia Band, który jest w stanie wykonywać badania EKG i w ten sposób może ostrzec użytkowników przed zawałem serca.

AliveCor pochwaliło się, że opracowało pierwszy pasek dla smartwatcha Apple Watch – Kardia Band, który może uchronić użytkowników przed zawałem lub wykryje inne problemy z pracą serca. Jak to dokładnie działa? W pasek wbudowano specjalne czujniki, które komunikują się z aplikacją Kardia dla zegarka Apple Watch. Dane zapisywane są także w aplikacji Zdrowie z systemu iOS. Oczywiście, badanie nie jest przeprowadzane nieustannie, ale można je aktywować w dowolnej chwili z użyciem specjalnego przycisku na pasku Kardia.

Kardia Band

Firma AliveCor twierdzi, że jej pasek jest w stanie również wykrywać migotanie przedsionków i inne problemy z pracą serca. Niestety, na razie nie wiadomo nic na temat dostępności i ceny paska Kardia Band. Warto jednak dodać, że sama aplikacja Kardia jest już dostępna w App Store. Firma zachęca do zapisania się do newslettera, w którym poinformuje o możliwości zakupu paska.

źródło: engadget

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij