Udostępnij
Tweetnij

Samsung Gear S2 3G pierwszym wearable z eSIM

Standard eSIM staje się faktem. Samsung pochwalił się, że jego zegarki Gear S2 3G będą pierwszymi, które będzie można nabyć z programowalną kartą SIM.

Samsung-Gear-S2

Standard eSIM staje się faktem. Samsung pochwalił się, że jego zegarki Gear S2 3G będą pierwszymi, które będzie można nabyć z programowalną kartą SIM.

Samsung wkrótce wprowadzi do sprzedaży zegarki z serii Gear S2 z modemem 3G, które będą miały kartę eSIM (embedded SIM). Będą to pierwsze urządzenia naręczne z programowalną kartą SIM, która nie wymaga wymiany w przypadku chęci zmiany operatora sieci komórkowych. Karty Samsunga będą w pełni zgodne ze standardami eSIM zatwierdzonymi przez GSMA (GSM Association, czyli międzynarodową organizację handlową, zrzeszającą operatorów sieci telefonii komórkowej drugiej i trzeciej generacji).

Jak dobrze wiemy, Samsung i Apple miały duży udział w rozwoju standardu eSIM, który jeszcze w tym roku ma szansę trafić na pokład smartfonów. Jest bardzo możliwe, że nowe iPhone’y lub wybrane smartfony z serii Galaxy będą miały właśnie programowalne karty SIM. Niestety, standard nie jest jeszcze obsługiwany przez wszystkich operatorów sieci komórkowych na całym świecie, co skutecznie blokuje dostępność eSIM na szerszą skalę.

Samsung zamierza wprowadzić do sprzedaży Gear S2 3G z kartami eSIM w marcu tego roku. Z tego co wiemy, smartwatche nie będą oferowane w naszym kraju.

Warto dodać, że przedsmak eSIM pokazało już w 2014 roku Apple, w postaci własnego Apple SIM dla iPada Air 2, który pozwala na szybkie przełączanie się pomiędzy operatorami bez potrzeby zmieniania karty SIM.

źródło: Samsung

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij