Udostępnij
Tweetnij

Kickstarter – Lumenus specjalnym zestawem dla biegaczy i rowerzystów (wideo)

Do serwisu Kickstarter trafił nowy projekt. Dzięki Lumenus biegacze i rowerzyści będą bezpieczniejsi na drogach.

Do serwisu Kickstarter trafił nowy projekt. Dzięki Lumenus biegacze i rowerzyści będą bezpieczniejsi na drogach.

Lubicie uprawiać sport? Często biegacie lub jeździcie na rowerze? O tej porze roku coraz łatwiej o nieszczęście na drodze. W ciemności taka osoba jest praktycznie niewidoczna. Co zrobić, aby nie ulec wypadkowi? Przede wszystkim dobrze się oznaczyć, by być widocznym. Na rynku jest wiele takich produktów. Jednym z ciekawszych pomysłów, jakie mogą pojawić się na rynku wydaje się być Lumenus.

Lumenus

Czym jest Lumenus? Można powiedzieć, że jest to zestaw akcesoriów złożonych z połączonych ze sobą świateł. Nie są to jednak zwykłe światła i, co ciekawe, działają jak światła samochodowe. Oznacza to, że będą reagowały na nasz ruch. Jeśli przykładowo zatrzymamy się na rowerze przed przejściem dla pieszych, światła umieszczone na naszych plecach lub na specjalnie dodanym do zestawu plecaku zaświecą się mocno na czerwono sygnalizując przy tym, że się zatrzymujemy. Zestaw ten będzie połączony bezpośrednio z aplikacją na naszym smarfonie. Ta będzie korzystała z systemu GPS, która to reaguje na nasz ruch.

Aplikacja pozwala również na zapisanie naszej trasy, którą za chwilę będziemy jechali. W ten sposób wie, w którym momencie naszej drogi będziemy przykładowo skręcać. Dzięki temu Lumenus automatycznie włączy „kierunkowskaz”, kiedy znajdziemy się na skrzyżowaniu. Biegaczom powinna spodobać się za to inna funkcja. Podobnie jak w przypadku sytuacji ze skrzyżowaniem, Lumenus, korzystając z Map Google oraz systemu GPS, wyczuje, kiedy znajdziemy się w niebezpiecznym dla nas miejscu (np. na przejściu dla pieszych) i wtedy załączy maksymalne oświetlenie, by osoba taka była jak najbardziej widoczna.

Lumenus1

Chwilowo Lumenus to jedynie projekt. Wszystko wskazuje jednak na to, że niedługo trafi na rynek. Właśnie wystartowała akcja na Kickstarterze. Pomysłodawcy projektu potrzebują 54 tysięcy dolarów na jego realizację. Do końca pozostało jeszcze 28 dni, a na koncie Lumenus ma już nieco ponad 43 tysiące dolarów. Jeśli chcecie dołożyć też cegiełkę od siebie, zapraszamy Was do oficjalnej strony projektu w serwisie Kickstarter.

Katarzyna Dąbkowska

Każda kieszonsolka i tablet moim przyjacielem, niezależnie od "maści" i rodzaju. Swojego iPhone'a traktuję jak prawą rękę. Pisaniem o mobilnych sprzętach zajmuję się od kilku lat. Miłośniczka gier, literatury angielskiej i kultury Dalekiego Wschodu, wychowująca przedstawiciela nowego pokolenia.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij