Udostępnij
Tweetnij

Microdia zapowiada piekielnie drogą kartę microSD 512 GB!

Na targach Computex 2015 zapowiedziano kartę microSD o pojemności 512 GB. Tak, to nie pomyłka i na pewno chodzi o giga-, a nie megabajty. W parze z olbrzymią pojemnością idzie jednak bardzo wysoka cena.

Clipboard013
Na targach Computex 2015 zapowiedziano kartę microSD o pojemności 512 GB. Tak, to nie pomyłka i na pewno chodzi o giga-, a nie megabajty. W parze z olbrzymią pojemnością idzie jednak bardzo wysoka cena.

Kartę o rekordowej pojemności (dotychczas na rynku można było dostać microSD mieszczące góra 200 GB danych) zapowiedziała firma Microdia. Jest to pewne zaskoczenie, gdyż amerykańska spółka nie jest raczej postrzegana jako gigant sektora kart pamięci. Tym niemniej pokaz Xtra Elite 512 GB przyćmił to, co wcześniej miał do zaprezentowania SanDisk.

Nowo zapowiedziana karta microSD nie będzie należała do tanich akcesoriów. Choć cena rynkowa Xtra Elite 512 GB nie jest jeszcze wykuta w skale, przedstawiciele Microdii zapowiadają, że będzie oscylować wokół, bagatela, 1000 dolarów. Dla porównania karty 64-gigowe są do nabycia za około 30 dolarów. Firma nie kryje, że ze swoją nową kartą celuje przede wszystkim w profesjonalnych fotografów, którzy docenią chociażby szybkość transferu danych. W przypadku Xtra Elite 512 GB ma ona wynieść nawet 300 MBps.

Warto mieć na uwadze, że format SDXC pozwala na przechowywanie maksymalnie 2 TB danych. Najnowszy produkt Microdii, choć na razie rekordowy pod względem oferowanego miejsca na dane, do wspominanego maksimum nawet się nie zbliża. Do sprzedaży 512-gigowa karta ma trafić w lipcu.

Źródło: Cnet

Patryk Purczyński

Szczęśliwy posiadacz urządzenia z Androidem i jeszcze szczęśliwszy mąż. W mediach branżowych od blisko dekady.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij