Udostępnij
Tweetnij

Apple patentuje nowe funkcje dla Smart Cover

Apple otrzymało od amerykańskiego USPTO kolejny patent opracowany z myślą o pokrowcach Smart Cover dla iPadów. Co tym razem opatentowała firma z Cupertino?

Apple otrzymało od amerykańskiego USPTO kolejny patent opracowany z myślą o pokrowcach Smart Cover dla iPadów. Co tym razem opatentowała firma z Cupertino?

Nowy patent nazywa się „tryby wprowadzania dla urządzeń z odpowiednimi interfejsami użytkownika” i został zaprojektowany z myślą o pokrowcach Smart Cover dla iPadów. Rozwiązanie zakłada nowe kontrolki i interfejsy pojawiające się na części ekranu tabletu, gdy ta zostanie odsłonięta przez kawałek pokrywy etui. Na pierwszym z rysunków widzimy, że najmniejsza część ekranu może wyświetlać takie elementy, jak zegar, kursy walut czy kontrolki do sterowania odtwarzaną muzyką.

11643-4718-Screenshot-2015-01-22-232214-l

Następnie, po odchyleniu połowy ekranu, mamy dostęp do kolejnych funkcji. W tym mini odtwarzacza multimedialnego czy powiadomień. Warto zauważyć, że wniosek patentowy został złożony już w lipcu 2013 roku.

11643-4720-Screenshot-2015-01-22-232104-l

W celu osiągnięcia takiego efektu Apple musiałoby dodać kolejne czujniki magnetyczne do iPada, które byłyby w stanie porozumiewać się z odpowiednimi częściami pokrywy Smart Cover. Ponadto do ustalania pozycji mogłyby zostać wykorzystane czujnik światła oraz kamerka iSight.

źródło: Apple Insider

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij