Udostępnij
Tweetnij

Microsoft patentuje rozsuwany kontroler dla tabletów

Microsoft pracuje nad nowym kontrolerem do gier, przypominającym tego z konsoli Xbox, który możemy podzielić na dwie części, a następnie przyczepić do tabletu.

ms-patent-626x640

Microsoft pracuje nad nowym kontrolerem do gier, przypominającym tego z konsoli Xbox, który możemy podzielić na dwie części, a następnie przyczepić do tabletu.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

Którą z polskich marek tabletów cenisz sobie najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Microsoft patentuje nowy kontroler do gier, który na pierwszy rzut oka przypominam nam pada znanego z konsoli Xbox. Tym razem jednak mamy do czynienia z urządzeniem modularnym, które możemy podzielić na dwie części, a następnie przyczepić je do równoległych krawędzi obudowy tabletu. W ten sposób otrzymujemy pada, który umożliwi nam rozgrywkę również na urządzeniach mobilnych. Takie rozwiązanie znamy chociażby z kontrolerów MFi dla iUrządzeń. Dokumentacja dołączona do patentu Microsoftu zdradza nam ponadto, że akcesorium z jednej strony komunikuje się z tabletem poprzez fizyczne połączenie, a z drugiej drogą bezprzewodową.

Pamiętajmy jednak, że to tylko patent, koncept i może upłynąć jeszcze wiele miesięcy, zanim urządzenie to trafi do sprzedaży.

źródło: Ubergizmo

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij