Udostępnij
Tweetnij

Pierwszy w Polsce wideorejestrator z ekranem dotykowym (informacja prasowa)

W czerwcu na polskim rynku pojawił się pierwszy wideorejestrator z ekranem dotykowym. Mio MiVue 568 Touch ma specjalnie przygotowany interfejs i menu, a także zmodyfikowaną obudowę. Zmiany pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia bez użycia przycisków sterujących. To jedyne takie rozwiązanie dostępne w Polsce.

Mio MiVue 568

W czerwcu na polskim rynku pojawił się pierwszy wideorejestrator z ekranem dotykowym. Mio MiVue 568 Touch ma specjalnie przygotowany interfejs i menu, a także zmodyfikowaną obudowę. Zmiany pozwalają na wygodne korzystanie z urządzenia bez użycia przycisków sterujących. To jedyne takie rozwiązanie dostępne w Polsce.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje tabletów

Co sądzisz o mikropłatnościach w aplikacjach i grach mobilnych?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Wideorejestrator Mio MiVue 568 Touch to już czwarty model z nowej serii samochodowych „czarnych skrzynek” Mio. Pozostałe urządzenia – MiVue 528, MiVue 538 i MiVue 538 Deluxe – na przełomie kwietnia i maja 2014 roku zastąpiły wcześniejszą serię wideorejestratorów Mio.

Sterowanie przez dotykanie

Usunięcie przycisków i wprowadzenie możliwości sterowania urządzeniem poprzez ekran dotykowy i specjalnie zaprojektowane menu, pozwala na wygodne korzystanie z wideorejestratora. Zastosowanie odpowiednio dużych ikon umożliwia szybkie wybranie interesującej opcji i znacząco poprawia oraz upraszcza obsługę urządzenia. Usunięcie przycisków i zastosowanie nowego rozwiązania pozwoliło powiększyć też wyświetlacz wideorejestratora do 2,5”, bez konieczności modyfikowania objętości sprzętu.

„Wprowadzenie ekranu dotykowego do wideorejestratora z najnowszej serii pozwala wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, którzy zdążyli się już przyzwyczaić do korzystania z innych urządzeń dotykowych, takich jak telefony czy tablety. Nowe urządzenie wymagało całkowitego przeprojektowania zarówno obudowy, jak i menu. Chcieliśmy mieć pewność, że po zmianach wciąż będzie maksymalnie funkcjonalne i łatwe w obsłudze, i takie jest” – mówi Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. „Nieustannie doskonalimy nasze produkty. Wprowadzając nowe urządzenie sterowane za pomocą ekranu dotykowego wyznaczamy kierunek całemu rynkowi” – podsumowuje.

GPS i baza fotoradarów

Mio MiVue 568 Touch ma wbudowany moduł GPS, który precyzyjnie określa położenie pojazdu i prędkość, z jaką się on porusza. Informacje te są widoczne przy odtwarzaniu nagrań w programie MiVue Manager. Dzięki temu można również śledzić przebytą trasę na mapie.

Nowy wideorejestrator Mio wyposażono w bazę fotoradarów. Za pomocą sygnału dźwiękowego i komunikatu na ekranie urządzenie sygnalizuje kierowcy zbliżanie się do punktu kontroli prędkości. Komunikat na ekranie przypomina również o obowiązującym ograniczeniu prędkości. Aby korzystać z bazy fotoradarów w wideorejestratorach MiVue nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów – jej aktualizacja jest bezpłatna i bezterminowa.

Inne cechy urządzenia

MiVue 568 Touch wyposażono w trzyosiowy czujnik wstrząsów, który umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci.

Trzyosiowy czujnik może być również wykorzystywany w sportach motorowych: w programie MiVue Manager użytkownik może zobaczyć, skąd i z jaką siłą zadziałało przeciążenie G. Dzięki temu można łatwo porównać, jak samochód przyspiesza i wchodzi w zakręty oraz jak bardzo „wyrywa kierowcę z fotela” przy hamowaniu.

Najnowszy model MiVue jest również wyposażony w czujnik ruchu i może rejestrować zdarzenia nawet wtedy, kiedy kierowca zostawi samochód na parkingu. Tryb aparatu fotograficznego pozwala użytkownikom na zbieranie dowodów z miejsca wypadku i dokumentowanie innych ciekawych wydarzeń z podróży.

Do zarządzania filmami nagranymi Mio MiVue 568 Touch za pomocą komputera przygotowano aplikację MiVue Manager. Jest ona zintegrowana z Facebookiem i YouTube, i bezpośrednio z jej poziomu można przesyłać filmy na oba portale społecznościowe.

Podobnie jak pozostałe modele MiVue serii 500, MiVue 568 Touch nagrywa obraz w rozdzielczości Full HD, 1920×1080 pikseli. Obraz kompresowany jest w formacie H.264, co gwarantuje, że filmy będą prezentowały dobrą jakość, nie zapełniając przy tym zbyt szybko karty microSD.

Rejestrator wyposażono w sześciowarstwowy, szklany obiektyw, technologię HDR (obraz zapisany przez wideorejestrator ma dużą rozpiętość tonalną).

Mio MiVue 568 Touch trafił do sklepów trafił 1 czerwca. Sugerowana cena detaliczna to 699 PLN.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij