Udostępnij
Tweetnij

Nie będzie mobilnej wersji konsoli od Microsoft

Szef platformy Xbox, Phil Spencer, udzielił dzisiaj odpowiedzi fanom na Twitterze. Microsoft nie stworzy przenośnej konsoli do gier.

Phil Spencer

Szef platformy Xbox, Phil Spencer, udzielił dzisiaj odpowiedzi fanom na Twitterze. Microsoft nie stworzy przenośnej konsoli do gier.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja tabletu Microsoft Surface RT

Fotografujesz smartfonem?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Tym samym oficjalnie potwierdziły się dotychczasowe spekulacje na temat mobilnej wersji Xboxa. Dla Microsoft ważniejsze jest aby skupić się na tabletach z Windows i smartfonach z Windows Phone. Jak dodaje Spencer w swojej wypowiedzi: “może kiedyś pojawi się wsparcie dla kontrolerów gier” (dla tych właśnie urządzeń, przyp. red.)

Tym samym rozwiane zostały domniemania, że być może zapowiadany Surface Mini będzie urządzeniem, które będzie choćby nawiązywało do idei mobilnego gamingu. Tak się (dla wielu – niestety) nie stanie, zatem wszystkie dotychczasowe pogłoski na temat przenośnego Xboxa można wetknąć między książki.

Patrząc na popularność Xbox One i jego sprzedawalności zaledwie nieco wyższej od PS4, a dodatkowo biorąc pod uwagę jak popularne są PS Vita i Nintendo DS, kto wie czy Microsoft nie wykonuje tym samym kroku w złą stronę. Problemem prawdopodobnie jest to, że MS oferuje tony gier w Xbox Live, a także gier i serwisów na tablety i smartfony. Stąd być może według potentata brak widocznej potrzeby stworzenia dedykowanej konsoli przenośnej.

Źródło: Ubergizmo

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij