Udostępnij
Tweetnij

Nowe Apple TV z wbudowaną kamerką? Niekoniecznie, ale to możliwe

W sieci pojawiły się nowe informacje, które sugerują nam, iż firma z Cupertino w nowej wersji Apple TV może zintegrować wideo kamerkę. Jeśli to rzeczywiście prawda, to w jakim celu Apple miałoby to uczynić?

Apple TV

W sieci pojawiły się nowe informacje, które sugerują nam, iż firma z Cupertino w nowej wersji Apple TV może zintegrować wideo kamerkę. Jeśli to rzeczywiście prawda, to w jakim celu Apple miałoby to uczynić?

Przeczytaj koniecznie >> 10 mln sprzedanych Apple TV w zeszłym roku. Nowy model w drodze!

Cenisz sobie produkty Apple?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Plotki na temat nowej wersji Apple TV krążą po sieci już od wielu miesięcy, a w ostatnim czasie przybrały na sile. Oliwy do ognia dolewa teraz serwis Apple Insider, który raportuje o możliwości umieszczenia w urządzeniu zintegrowanej kamery internetowej!

Taką ewentualność sugeruje nam oferta pracy w Apple. Firma z Cupertino poszukuje pracownika, który dołączy do zespołu odpowiedzialnego za rozwój oprogramowania dla kamery i aparatu fotograficznego stosowanych w produktach. Poza iPhonem lub iPadem wymienia się tam również Apple TV.

Jak dobrze wiemy, Apple TV na chwilę obecną nie posiada wbudowanej kamerki internetowej lub podobnego urządzenia. Po co więc Apple miałoby integrować takie rozwiązanie? Jeśli to prawda, to zapewne przede wszystkim z myślą o wykorzystaniu technologii z zakresu rozpoznawania ruchu. Jak pamiętamy, niedawno firma z Cupertino przejęła firmę PrimeSense, która ukrywa się za rozwiązaniami zastosowanymi w kontrolerze z konsoli Xbox – Kinect. Oczywistym jest, że przejęcie wspomnianej firmy w niedługim czasie zaowocuje implementacją jej technologii w produktach Apple. Jakby nie patrzeć, to Apple TV wydaje się tutaj być idealnym poligonem. Tym bardziej, że liczne plotki sugerują nam o dodaniu w tym urządzeniu wsparcia dla gier. Apple TV ma w niedługim czasie oferować znacznie więcej możliwości niż teraz i w zasadzie będzie je można z powodzeniem nazwać także cupertinową konsolą do gier.

Z drugiej strony pojawienie się we wspomnianej ofercie pracy frazy „Apple TV” może oznaczać nic więcej, jak tylko wykorzystanie nowych technologii w trakcie strumieniowania zdjęć poprzez AirPlay lub podobne rozwiązanie. Na razie więc musimy poczekać na więcej detali i kolejne potwierdzenia tych informacji. Obecnie wygląda to jak wróżenie z fusów. Mamy do czynienia tylko z domysłami i niczym ponadto.

Tak czy siak, nowe Apple TV nadchodzi i zapewne w niedługim czasie doczekamy się jego premiery. Niedawno istnieje kolejnej generacji tego urządzenia zostało potwierdzone w kodzie samego iOS 7, gdzie pojawiły się referencje związane z 4. odsłoną Apple TV. Wcześniejsze raporty, które pojawiały się w sieci sugerowały również dodanie w urządzeniu funkcji routera Wi-Fi. W ten sposób zniknęłaby potrzeba podłączania Apple TV do innej sieci. Ponadto akcesorium być może dostanie także dostęp do dedykowanego sklepu z aplikacjami (nie tylko z grami, ale również z programami). Pamiętajmy jednak, że nadal mamy do czynienia wyłącznie z plotkami.

Jeśli im jednak wierzyć, to nowe Apple TV ma być zapowiedziane jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Kiedy dokładnie? Tego oczywiście nie wie nikt… pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać.

O Apple TV dosyć często mówi się, że firma z Cupertino nie wykorzystuje jego potencjału. Ostatnia większa aktualizacja hardware dla Apple TV miała miejsce dwa lata temu (pomijając zeszłoroczny model z mniejszym procesorem A5). Urządzenie to jest obecnie najszybciej adaptowanym przez rynek gadżetem sprzętowym firmy Apple Dowodzą to wyniki sprzedaży z zeszłego roku, gdy na rynek trafiło dwa razy więcej Apple TV niż rok wcześniej.

Źródło: Apple Insider, 9to5mac

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij