Udostępnij
Tweetnij

Zegarek iWatch z czujnikami optycznymi do pomiarów pracy serca i natlenienia?

Jeden z chińskich analityków – Sun Chang Xu stwierdził, że Apple w zegarku iWatch może sięgnąć po czujniki optyczne, które będą między innymi odpowiadać za monitorowanie pracy serca i poziomu natlenienia.

MIO Alpha

Jeden z chińskich analityków – Sun Chang Xu stwierdził, że Apple w zegarku iWatch może sięgnąć po czujniki optyczne, które będą między innymi odpowiadać za monitorowanie pracy serca i poziomu natlenienia.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

Dziecko i tablet. Co o tym sądzicie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Sun Chang Xu stwierdza, że w zegarku iWatch znajdą się czujnik optyczne, które będą odpowiadać za monitorowanie wybranych parametrów życiowych, w tym pracy serca oraz natlenienia krwi. Polega to na tym, że przez skórę wysyłane są dwie wiązki światła o różnej długości fal. Następnie różnica w absorpcji światła pozwala ustalić poziom natlenienia.

Co jednak ciekawe, w zegarku firmy z Cupertino prawdopodobnie nie znajdzie się mechanizm odpowiedzialny za monitorowanie glukozy. Związane jest to z brakiem odpowiednich metod nieinwazyjnych, które by to umożliwiły. Warto dodać, że monitorowanie funkcji życiowych za pomocą czujników optycznych nie jest niczym nowym. Rozwiązanie to jest już wykorzystywane, na przykład w zegarku MIO Alpha, który widzicie na załączonym zdjęciu.

Apple w ostatnich miesiącach zatrudnił wielu specjalistów związanych z medycyną oraz monitorowaniem parametrów życiowych, co pozwala nam domyślać się co będzie oferować iWatch.

Źródło: macrumors

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij