Udostępnij
Tweetnij

LG Display będzie dostawcą wyświetlaczy do Apple iWatch?

LG Display jest bardzo bliskie podpisania umowy, na mocy której będzie dostawcą ekranów OLED do inteligentnych zegarków, Apple iWatch. Jak twierdzi Korea Herald, oprócz LG wyświetlacze do tych urządzeń będzie dostarczała również firma RiTek, będąca częścią konsorcjum RITEK.

Apple iWatch

LG Display jest bardzo bliskie podpisania umowy, na mocy której będzie dostawcą ekranów OLED do inteligentnych zegarków, Apple iWatch. Jak twierdzi Korea Herald, oprócz LG wyświetlacze do tych urządzeń będzie dostarczała również firma RiTek, będąca częścią konsorcjum RITEK.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja 8level TizzBird Stick N1

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Analityk firmy HMC Investment Securities, Kim Young-woo, określa RiTdisplay jako głównego dostawcę ekranów OLED dla Apple, zaś LG stawia na drugim miejscu, czyli swego rodzaju „zabezpieczenie”. Można zapytać: a gdzie jest Samsung, który miał być podproducentem ekranów do zegarków z Cupertino? Jak się okazuje, Apple jest zdegustowane brakiem postępów w negocjacjach z tym potentatem i z tego powodu Samsung został skreślony z listy potencjalnych dostawców.

iWatch ma pojawić się na rynku w przyszłym roku. W chwili gdy się pojawi, będzie musiał stawić czoła znajdującym się już na rynku produktom konkurencji Google, Microsoftowi i właśnie Samsungowi. Poza tym ostatnim, który ma już zegarek w sprzedaży, pozostali producenci wciąż pracują nad tego typu urządzeniami. Specyfikacja techniczna akcesorium Apple jest wciąż owiana tajemnicą, jednak z dotychczasowych doniesień wiemy, że  będzie on zorientowany na kontrolę funkcji muzycznych i system notyfikacji dla iPhonów i iPadów, a także ma posiadać czujniki pozwalające na monitorowanie funkcji związanych ze zdrowiem i fitness. Ma również posiadać, co jak na razie jest jednak czystą spekulacją, jeden lub nawet dwa aparaty (aparat plus webkamerka) i ma pozwalać właścicielowi smartfona z logo jabłuszka na wykonywanie połączeń głosowych bez konieczności wyciągania go z kieszeni.

Źródło: Electronista

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij