Udostępnij
Tweetnij

NVIDIA Shield w rękach iFixit

Panowie z iFixit znani są z nietypowego podejścia urządzeń. Te, które trafiają w ich ręce, są rozkładane na czynniki pierwsze, a celem rozbiórki jest stwierdzenie, które części można wymienić.

NVIDIA Shield w iFixit

Panowie z iFixit znani są z nietypowego podejścia urządzeń. Te, które trafiają w ich ręce, są rozkładane na czynniki pierwsze, a celem rozbiórki jest stwierdzenie, które części można wymienić.

Przeczytaj koniecznie >> Speedlink Libera – test bezprzewodowej klawiatury dla tabletów

Grasz na tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Oczywiście to, że dane urządzenie trafia do iFixit, nie świadczy o konieczności jego naprawy. Tam określa się, które z elementów można ewentualnie naprawić, jaka jest łatwość ich naprawy lub wymiany, zaś całość ma na celu tak naprawdę stworzenie instrukcji „krok-po-kroku” samodzielnej naprawy konkretnego urządzenia.

W tym tygodniu, na warsztat dżentelmenów z iFixit trafiła najświeższa konsola do gier z Androidem, NVIDIA Shield z Tegrą 4 na pokładzie. Wynik? 6 na 10 możliwych punktów, gdzie 10 to urządzenie „bardzo łatwe w naprawie”. Jedną z ciekawostek jest znalezienie bardzo pojemnej i wydajnej baterii – trójkomorowego, litowo-jonowego ogniwa 3,7 V, o pojemności 7350 mAh, które choć jest przytwierdzone do płyty głównej jest prawdopodobnie wymienne.

Całość rozbiórki NVIDIA Shield, punkt po punkcie możecie obejrzeć pod tym adresem.

Źródło: iFixit

 

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij