Udostępnij
Tweetnij

Google Chromecast zrootowane

Jak donosi portal Android Authority, Chromecast zostało zrootowane przez grupę hakerów. Jednocześnie dowiedli oni, że tak naprawdę przystawka Google nie pracuje pod kontrolą Chrome OS.

Google Chromecast rozebrane

Jak donosi portal Android Authority, Chromecast zostało zrootowane przez grupę hakerów. Jednocześnie dowiedli oni, że tak naprawdę przystawka Google nie pracuje pod kontrolą Chrome OS.

Przeczytaj koniecznie >> 7 najciekawszych aplikacji na Androida dla najmłodszych

[poll id=”10″

Czy zatem Chromecast istotnie, jak zapewnia Google, pracuje pod kontrolą Chrome OS? Ekipa GTVHacker postanowiła odpowiedzieć na to pytanie:

„Nie. Dyskutowaliśmy sporo na ten temat i doszliśmy do wniosku, że system ten bardziej przypomina Androida niż ChromeOS. Dokładniej, to zmodyfikowana wersja Google TV. Wszystkie kody Bionic / Dalvik zastąpiono tu pojedynczym, binarnym kodem dla Chromecast.

… Nie zainstalujemy tu żadnej aplikacji APK, ani nic innego, ponieważ bootloader, kernel, skrypty inicjacji, kody binarne pochodzą z Google TV.”

Tych którzy chcieliby na własną rękę pobawi się z rotowaniem Chromecast, ostrzegamy – robicie to na własną odpowiedzialność. Musicie też pamiętać, że nie będziecie mimo wszystko mogli zainstalować żadnych aplikacji dla Androida. Przynajmniej na razie…

Całe zamieszanie z rootowaniem ma jednak jeden, na pewno pozytywny oddźwięk. Dzięki badaniom ekipy GTVHacker wiemy, że na platformę Chromecast mogą trafić w najbliższym czasie specyficzne dla niej aplikacje – Pandora, HBO Go, Washington Post, AOL ON, Qello, Revision 3, Songza czy Tic Tac Toe.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij