Udostępnij
Tweetnij

Apple ostrzega przed używaniem nieoryginalnych ładowarek

W swojej chińskiej witrynie internetowej Apple umieściło ostrzeżenie, mające zniechęcić tamtejszych klientów do kupowania nieoryginalnych akcesoriów do tabletów i smartfonów.

ładowarka iPad Mini

W swojej chińskiej witrynie internetowej Apple umieściło ostrzeżenie, mające zniechęcić tamtejszych klientów do kupowania nieoryginalnych akcesoriów do tabletów i smartfonów.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja stacji bazowej Apple Airport Express

Czy Ubuntu ma szansę na rynku tabletów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Rzecz konkretnie dotyczy ładowarek do tabletów i smartfonów z logo jabłuszka. Strona z ostrzeżeniem Apple instruuje użytkowników jak zidentyfikować oryginalne ładowarki do tabletów i smartfonów potentata.

Skąd taki pomysł? Pierwszym powodem jest ten, że to właśnie z Państwa Środka pochodzi zdecydowana większość „zamienników” akcesoriów, nie tylko do urządzeń Apple. Drugi powód to prawdopodobnie zdarzenie, które miało miejsce w lutym bieżącego roku, a o którym rozpisywały się portale internetowe. W wyniku używania właśnie nieoryginalnej ładowarki, jeden z mieszkańców Chin zmarł w wyniku obrażeń spowodowanych po jej wybuchu.

Owszem, nie można uogólniać i uznać, że każdy zamiennik akcesorium stanowi potencjalne zagrożenie. Trzeba jednak liczyć się z tym, że akcesoria nieoryginalne, tym bardziej takie, które nie posiadają certyfikacji producenta urządzenia, mogą stanowić zagrożenie.

Swoją drogą, czy tylko w Chinach używa się zamienników…?

Źródło: Electronista

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij