Udostępnij
Tweetnij

Google Chromecast – alternatywa dla AirPlay od Apple?

W trakcie dzisiejszej konferencji Google spodziewamy się przede wszystkim zapowiedzi Androida 4.3 Jelly Bean oraz nowego Nexusa 7. Całkiem możliwe, że firma z Mountain View pokaże światu także własną odpowiedź na technologię AirPlay od Apple.

Google logo

W trakcie dzisiejszej konferencji Google spodziewamy się przede wszystkim zapowiedzi Androida 4.3 Jelly Bean oraz nowego Nexusa 7. Całkiem możliwe, że firma z Mountain View pokaże światu także własną odpowiedź na technologię AirPlay od Apple.

Przeczytaj koniecznie >> Android 4.3 Jelly Bean. Co już wiemy o nowym systemie Google?

Gdybyś miał wybrać tylko jedno akcesorium dla tabletu, to co by to było?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Technologia AirPlay jest jednym z ciekawszych elementów ekosystemu Apple’a, która pozwala nam strumieniować drogą bezprzewodową obraz oraz dźwięk w obrębie tej samej sieci domowej. Możliwości wykorzystania tego rozwiązania jest naprawdę wiele. Zdaje się, że Google przygotowuje własną odpowiedź na AirPlay i już dziś zaprezentuje tę technologię światu.

Kilka godzin temu na stronach wsparcia Google pojawiły się informacje na temat nowego urządzenia  – Chromecast. Informacje oczywiście już zostały usunięte, ale z raportu serwisu Droid Life wynika, że jest to „usługa TV„, która ma być dostępna dla części urządzeń. Pierwsze skojarzenia, które się nasuwają, to oczywiście AirPlay i możliwość przesyłania obrazu i dźwięku do Apple TV.

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki na temat tajemniczego „Chromekey” – kluczu USB, który miał rozszerzać możliwości Chromebooków o dodatkowe ekrany, jak telewizory . Nie wiemy jednak, czy mowa o tym samym rozwiązaniu, ale ze zmienioną nazwą. Poczekamy, zobaczymy. Konferencja Google rozpoczyna się już za nieco ponad dwie godziny.

Źródło: Droid Life

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij