Udostępnij
Tweetnij

WSJ: Google szykuje zegarek i konsolę z Androidem. Key Lime Pie jesienią

The Wall Street Journal informuje, że Google zamierza znacznie rozszerzyć ekspansję Androida i przygotowuje zarówno inteligentny zegarek oraz konsolę do gier z tym systemem operacyjnym. Na tym jednak nie koniec, bo partnerzy firmy z Mountain View zamierzają również wytwarzać laptopy z Key Lime Pie, które będą konkurować na rynku z notebookami pracującymi w oparciu o Windows. Takie urządzenie przygotowuje już podobno firma HP.

Android 5.0 Key Lime Pie

The Wall Street Journal informuje, że Google zamierza znacznie rozszerzyć ekspansję Androida i przygotowuje zarówno inteligentny zegarek oraz konsolę do gier z tym systemem operacyjnym. Na tym jednak nie koniec, bo partnerzy firmy z Mountain View zamierzają również wytwarzać laptopy z Key Lime Pie, które będą konkurować na rynku z notebookami pracującymi w oparciu o Windows. Takie urządzenie przygotowuje już podobno firma HP.

Przeczytaj koniecznie >> Sundar Pichai na D11. Jaka przyszłość czeka Androida? (wideo)

Jaki masz system we własnym tablecie?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Android jest obecnie bezapelacyjnie najpopularniejszą platformą na smartfonach, a od niedawna również na tabletach (głównie z racji ekspansji tańszych, 7-calowych modeli). Google ma jednak znacznie bardziej dalekosiężne plany związane z własnym systemem operacyjnym.

The Wall Street Journal raportuje, że Google obecnie przygotowuje inteligentny zegarek z Androidem oraz konsolę do gier z tym samym systemem. O pierwszym projekcie słyszeliśmy już wcześniej. Nikogo to zapewne nie dziwi, gdyż tego typu akcesoria przygotowują obecnie również Apple, Samsung i LG. Zainteresowanie urządzeniami tego typu jest coraz większe, o czym świadczy sukces SmartWatch od Sony czy Pebble. Stąd i Google wykazuje zainteresowanie tym rynkiem.

Jeśli chodzi o konsolę do gier, to ma to być przede wszystkim odpowiedź Google na plany Apple. Rzekomo firma z Cupertino zamierza rozszerzyć funkcjonalność Apple TV o gry, które będziemy mogli uruchamiać na telewizorze. Poza tym na rynku jest już kilka takich urządzeń. Na przykład tania konsola z Androidem – Ouya, która jednak zebrała mieszane recenzje.

W raporcie The Wall Street Journal czytamy również, że Google przygotowuje obecnie kolejną wersję Androida – Key Lime Pie. System ma przede wszystkim zapewnić obsługę nowym typom urządzeń. Ponadto kod oprogramowania ma zostać tak zoptymalizowany, że nowy Android bez problemu ma współpracować z niskobudżetowymi urządzeniami. Na przykład wyposażonymi tylko w 512 MB pamięci operacyjnej RAM. Google również (a w zasadzie to subsydium w postaci Motoroli, którą kupiono w zeszłym roku) przygotowuje własne, tanie smartfony, które mają rywalizować z telefonami pracującymi pod kontrolą Firefox OS od Mozilli.

WSJ podkreśla, że celem przyświecającym obecnym planom Google jest zapewnienie działania Androida na bardzo różnych urządzeniach. W tym również na laptopach. Z informacji ujawnionych przez dziennik wynika, że partnerzy firmy z Mountain View (źródło wymienia HP) przygotowują notebooki pracujące w oparciu o Androida. Mają to być pełnoprawne laptopy, które będą konkurować na rynku z notebookami z Windows. Urządzenia te mają pracować pod kontrolą systemu ukrywającego się pod nazwą „K”. K jest oczywiście Androidem Key Lime Pie, a jego premiery spodziewamy się już tegorocznej jesieni. Z ostatnich plotek wynika, że system zostanie zaprezentowany przed końcem października.

Android odniósł wielki sukces na platformach mobilnych i nic dziwnego, że Google zamierza rozszerzyć ekspansję tego oprogramowania również na innych rynkach. Zapewnienie stosownej kooperacyjności pomiędzy wieloma urządzeniami stanowić będzie tutaj kluczowe znaczenie.

Na chwilę obecną nie wiemy, czego możemy spodziewać się jeszcze pod Androidzie (5.0?) Key Lime Pie. Nieco szybciej, bo już w przyszłym miesiącu doczekamy się kolejnej odsłony żelki. Android 4.3 już znajduje się w rękach partnerów OEM Google i jeśli wierzyć plotkom, to jego premiera rzeczywiście ma odbyć się w lipcu. Pozostaje nam więc uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Źródło: The Wall Street Journal

Marcelina Poznańska

Lubię Androida i jestem jego użytkowniczką niemal od samego początku. Nie stronię jednak od innych platform mobilnych. Interesuję się, poza nowymi technologiami, także jazdą konną oraz sportem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij