Udostępnij
Tweetnij

Leap Motion – kontroler gestów dla Windows 8 (wideo)

Leap Motion to urządzenie mające umożliwić obsługę gestami tam, gdzie nie ma wyświetlaczy dotykowych. Choć aktualnie w fazie beta, już wkrótce ma pojawić się na rynku.

Kontroler gestow Windows 8

Leap Motion to urządzenie mające umożliwić obsługę gestami tam, gdzie nie ma wyświetlaczy dotykowych. Choć aktualnie w fazie beta, już wkrótce ma pojawić się na rynku.

Przeczytaj koniecznie >> 10 najciekawszych funkcji i trików dla iPada

Czy Ubuntu ma szansę na rynku tabletów?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zanim to jednak nastąpi, firma Microsoft postanowiła zachęcić potencjalnych klientów, prezentując wideo przedstawiające możliwości przystawki. Na wideo zademonstrowano codzienne, typowe czynności jakie wykonuje przeciętny użytkownik – przeglądanie Internetu, powiększanie/pomniejszanie zawartości ekranu, nawigowanie w aplikacjach, obsługę wideo czy zdjęć.

Podobnie jak reklamy telewizyjne, wideo może nie odzwierciedla w pełni rzeczywistości, jednak – przyznacie – robi wrażenie. Można nawet zastanawiać się, jak takie małe pudełeczko może w sposób tak precyzyjny przetwarzać gesty dłoni w akcję na ekranie.

Sam produkt nie jest nowy. No…, może nie całkiem nowy. Został bowiem zaprezentowany na konferencji Google I/O w ubiegłym tygodniu, a w prezentacji jego możliwości wykorzystano Google Earth.

Jak nietrudno przypuszczać, Leap Motion nie powinno mieć problemów ze znalezieniem nabywców. Jest to o tyle bardziej prawdopodobne, że potentat chce zachęcić do zakupu urządzenia jego ceną. A ta? Została określona na poziomie 79,99 dolara. Leap Motion trafi na półki sklepowe 22 lipca.

 

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij