Udostępnij
Tweetnij

Obsługa nawigacji i wiadomości tekstowych na iOS dzięki… Google Glass

Użytkownicy Androida mają od pewnego czasu tę przewagę nad osobami korzystającymi z innych systemów operacyjnych, że mogą cieszyć się dobrodziejstwami niesionymi przez interaktywne okulary Google Glass.

 

Użytkownicy Androida mają od pewnego czasu tę przewagę nad osobami korzystającymi z innych systemów operacyjnych, że mogą cieszyć się dobrodziejstwami niesionymi przez interaktywne okulary Google Glass.

Przeczytaj koniecznie >> Tablet – kupić z Wi-Fi czy 3G?

Zamierzasz kupić tablet Surface z Windows RT?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Firma Google, nota bene będąca właścicielem zarówno platformy jak i okularów, stworzyła aplikację o nazwie MyGlass, pozwalająca na obsługę nawigacji samochodowej i wiadomości tekstowych właśnie za pośrednictwem okularów Google Glass. Jedyne co musi zrobić użytkownik chcący skorzystać z tych funkcjonalności, to sparowanie okularów z androidowym smartfonem / tabletem, na którym działa wspomniana aplikacja.

Jak się okazuje, ten status quo zmieni się w najbliższym czasie. Jak przekazuje jeden z pracowników Google, wkrótce Google Glass będą mogły współpracować z dowolnym urządzeniem, pracującym pod kontrolą dowolnego systemu operacyjnego. Mało tego… Jest duża szansa, że nie będzie już konieczne wykorzystanie aplikacji MyGlass!

Na tę chwilę, możliwym jest połączenie Google Glass z iPhone via Bluetooth lub WiFi. Niestety, taki zestaw nie pozwoli na obsługę nawigacji samochodowej „krok-po-kroku”. Podobnie zresztą z obsługą wiadomości tekstowych.

Google póki co nie skomentowało oficjalnie tych informacji. Patrząc jednak na to, z jak wielką pieczołowitością i szybkością jest rozwijany projekt, czy raczej już ekosystem Google Glass, z dużą dozą prawdopodobieństwa można oczekiwaćwspółpracy okularów nie tylko z urządzeniami iOS, ale i dowolnymi.

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij