Udostępnij
Tweetnij

PHILIPS prezentuje monitor 272P4 z matrycą PLS i rozdzielczością 2560×1440

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada wprowadzenie 27-calowego monitora z matrycą PLS 272P4, należącego do serii profesjonalnej i dedykowanego przede wszystkim do zastosowań w obszarze grafiki komputerowej. Monitor posiada wbudowaną kamerę internetową i mikrofon oraz funkcję Multiview umożliwiającą jednoczesne wyświetlanie obrazu z różnych urządzeń.

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów PHILIPS, zapowiada wprowadzenie 27-calowego monitora z matrycą PLS 272P4, należącego do serii profesjonalnej i dedykowanego przede wszystkim do zastosowań w obszarze grafiki komputerowej. Monitor posiada wbudowaną kamerę internetową i mikrofon oraz funkcję Multiview umożliwiającą jednoczesne wyświetlanie obrazu z różnych urządzeń.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzje akcesoriów dla tabletów

W 27-calowym monitorze Philips 272P4 zaimplementowano najnowszy typ matrycy PLS (Place to Line Switching), który umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 2560×1440 i zapewnia szerokie kąty widzenia. Wysoka rozdzielczość Quad HD znajdzie swoje zastosowanie zwłaszcza tam, gdzie potrzebny jest wyjątkowo precyzyjny obraz, np. przy korzystaniu z takich aplikacji jak CAD-CAM, przy obróbce grafiki, przeglądaniu bogatych w szczegóły arkuszy kalkulacyjnych czy tabeli giełdowych. Dodatkowymi zaletami wyświetlanego obrazu jest 8-bitowa głębia kolorów (8 bitów na jeden kanał), które pokrywają paletę sRGB.

Monitor umożliwia  jednoczesne wykonywanie wielu zadań dzięki funkcji Multiview i wyświetlaniu na jednym ekranie obrazu pochodzącego z dwóch różnych źródeł sygnału, bez strat w jakości czy ostrości obrazu. Aby umożliwić komunikację z klientami czy innymi pracownikami firmy poprzez wideokonferencje, monitor został wyposażony w kamerę internetową oraz mikrofon.

Nowy model PHILIPS 272P4 zapewnia nie tylko zdalną łączność ze współpracownikami, ale również komunikację z wieloma urządzeniami elektronicznymi. Oprócz uniwersalnego cyfrowego złącza HDMI, użytkownik ma do dyspozycji 3 szybkie porty USB 3.0 oraz złącze DisplayPort umożliwiające podłączenie monitorów w łańcuch.

Konstrukcja monitora pomaga dbać o zdrowie i ergonomię stanowiska pracy: podstawa monitora SmartErgoBase pozwala na regulację wysokości i dostosowanie optymalnego kąta widzenia.

Monitor wyposażony jest w czujnik PowerSensor, który za pomocą sygnałów podczerwieni weryfikuje obecność użytkownika przed monitorem. W przypadku jego nieobecności przy biurku poziom jasności wyświetlacza obniża się. Pozwala to na redukcję zużycia energii nawet o 80%.

Specyfikacja:

PHILIPS 272P4QPJKEB

Typ i rozmiar panelu 27″ (68.6 cm) PLS LCD
Podświetlenie Białe diody LED
Natywna rozdzielczość 2560×1440 (60 Hz)
Kąt widzenia 178º (w poziomie) / 178º (w pionie), C/R > 10
Maksymalna jasność 300 cd/m²
Szczytowy kontrast dynamiczny 20 000 000:1
Wielkość piksela 0.233 mm
Maks. liczba wyświetlanych kolorów 16,7 mln (True 8 Bit)
Typowy czas reakcji 6 ms (GtG)
Tryb MultiView Tryby PiP/PbP, możliwość podłączenia 2 niezależnych urządzeń
Dostępne złącza USB 3.0×3

Wejście sygnału: DVI Dual Link (cyfrowe, HDCP),

DisplayPort, HDMI×2

Sygnał wejściowy synchronizacji: oddzielna synchronizacja, synchronizacja na zielonym

Wejście/Wyjście Audio: wejście PC audio, wyjście słuchawkowe

Wyjście sygnału: DisplayPort do łączenia w łańcuch (Daisy chain)

Możliwości regulacji podstawy Regulacja wysokości: 150 mm

Pivot: 90 stopni

Przechylenie w prawo/lewo: -65/65 stopni

Pochylenie w przód/tył: -5/20 stopni

Certyfikaty i atesty Energy Star 6.0, EPEAT Gold, RoHS,TCO Edge, obudowa bez PVC/BFR, bez ołowiu i rtęci

PowerSensor

Źródło: informacja prasowa

Dawid Długosz

Dziennikarz w branży IT od 2006 roku. Fan produktów firmy Apple. W życiu prywatnym mąż i ojciec trójki dzieci. W serwisie Tablety.pl pełni rolę redaktora prowadzącego. Pasjonat nowych technologii.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij