Udostępnij
Tweetnij

JBL OnBeat Micro i OnBeat Venue LT – pierwsze głośniki z złączem Lightning

Firma Harman, część koncernu JBL, wprowadza do swojej oferty nowe stacje dokujące z głośnikami, wykorzystujące w swej konstrukcji nowe złącze dla urządzeń z iOSLightning. Dzięki temu, nowe głośniki mogą współpracować z urządzeniami Apple, wyposażonymi w ten port – iPhone 5, iPad mini, iPad czwartej generacji i nowe iPody.

Firma Harman, część koncernu JBL, wprowadza do swojej oferty nowe stacje dokujące z głośnikami, wykorzystujące w swej konstrukcji nowe złącze dla urządzeń z iOSLightning. Dzięki temu, nowe głośniki mogą współpracować z urządzeniami Apple, wyposażonymi w ten port – iPhone 5, iPad mini, iPad czwartej generacji i nowe iPody.

Przeczytaj koniecznie >> Recenzja stacji bazowej Apple Airport Express

OnBeat Micro i OnBeat Venue LT mogą współdziałać z mniejszymi urządzeniami Apple, ale tylko ten drugi będzie kompatybilny z tabletami. Obydwa głośniki, poza oczywistą funkcją odtwarzania mediów jednocześnie ładują baterie zadokowanych w nich urządzeń.

Mniejszy model, kosztujący 100 dolarów, wyposażono w dwa, pełnozakresowe głośniki o mocy 30W. Oprócz połączenia za pomocą wspomnianego portu Lightning, z można go połączyć za pośrednictwem złącza USB i sieci  Bluetooth. W OnBeat Micro nie zabrakło również gniazda 3,5mm jack. Głośnik posiada wbudowane ogniwo zasilające, umożliwiające jego ciągłą pracę przez maksymalnie 5 godzin. Micro może być zasilany również z gniazdka, za pomocą zasilacza. W tym modelu dodatkowo umieszczono przycisk „Movie”, po którego wciśnięciu aktywuje się system uprzestrzennienia dźwięku.

Większy i droższy, bo wyceniony na 200 dolarów OnBeat Venue LT również otrzymał podobny zestaw głośników o mocy 30W, z tym że tutaj mają one większą średnicę i pojawiły się dwa głośniczki wysokotonowe. Również pozostała część specyfikacji jest identyczna jak w OnBeat Micro, z tą różnicą, że Venue LT jest po prostu gabarytowo większy, dzięki czemu bez problemu współpracuje nawet z pełnowymiarowymi tabletami, pod warunkiem że posiadają one oczywiście złącze Lightning. W tym modelu pojawiła się dodatkowo technologia Harman TrueStream Bluetooth, umożliwiająca podłączenie do Venue LT (za pośrednictwem sieci bezprzewodowej) maksymalnie ośmiu urządzeń. Również w tym modelu znalazła się bateria, a także equalizer, z możliwością dostosowania parametrów dźwięku do własnych preferencji.

Obydwa głośniki są kompatybilne z aplikacją JBL MusicFlow i trafiły już do sprzedaży.

sferis.pl - przyjazny sklep internetowy

Maciej Rosiński

Jestem miłośnikiem gadżetów i nowoczesnych technologii, fanem Xiaomi i MIUI. Lubię język polski i choć nie jestem absolwentem dziennikarstwa, staram się poprawnie wysławiać i pisać po polsku, a piętnować wszelkie przejawy niepoprawności językowej. Od kilkunastu lat udzielam się w dziennikarstwie, od kilku, jako "naczelny recenzent" ;) portalu Tablety.pl.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij